Europejskie ligi piłkarskie

dc
Premier League: Powrót Manchesteru W najciekawszych spotkaniach w lidze angielskiej Newcastle pokonało 3:1 dotychczasowego lidera, Leeds United (choć goście już w 1 minucie objęli prowadzenie po strzale Alana Smitha), a Arsenal Londyn zremisował z Liverpoolem 1:1. Po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 nad Southampton piłkarze Manchesteru United powrócili na fotel lidera.

Serie A: Od 0:2 do 3:2

Dobrze rozpoczęła drugą rundę włoskiej ekstraklasy broniąca tytułu Roma. Choć przegrywała na własnym boisku z Weroną 0:2, wygrała 3:2, zdobywając trzecią bramkę po strzale Argentyńczyka Gabriela Batistuty w 90 minucie. Wykorzystując remis Chievo Verona na trzecie miejsce awansował Juventus, dzięki zwycięstwu 2:1 nad Venezią.

Primera Division: Słabe Deportivo

Gładka porażka Deportivo La Coruna z Realem Valladolid była największą niespodzianką w ekstraklasie hiszpańskiej. Swoich meczów nie potrafiły wygrać także drużyny Betisu Sevilla i Celty Vigo, więc musiały ustąpić miejsca Athletikowi Bilbao oraz Barcelonie.

Division 1: Lider ma się dobrze

W ekstraklasie francuskiej kolejne zwycięstwo zanotował prowadzący w tabeli zespół Jacka Bąka - Lens. Tym razem 1:0 wygrał na trudnym boisku Lille. Kolejne zwycięstwo odniosło grające w Lidze Mistrzów Nantes i dość szybko wychodzi ze strefy spadkowej. Z powodu silnego mrozu odwołano trzy spotkania.

Liga belgijska: gol Żewłakowa

Marcin Żewłakow, napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski i belgijskiego Excelsioru Mouscron, zdobył dla swojej drużyny gola w ligowym meczu z Eendrachtem Aalst. Zespół braci Żewłakowów wygrał 6:1. Polak pokonał bramkarza rywali w 50 minucie gry. Była to jego ósma bramka w tym sezonie.