Espadon Szczecin: Zacięty bój, ale przegrany w czterech setach

Espadon potrzebuje wygranej 3:0 w Sosnowcu, by zająć 11. pozycję na koniec rozgrywek Plus Ligi. Espadon Szczecin Twitter
Szczecińscy siatkarze przegrali pierwszy mecz z MKS Będzin o 11. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Espadon i MKS spotkały się już w niedzielę w Policach, gdzie zagrały w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Nasz zespół wygrał 3:2, choć przegrywał już 1:2 w setach. Okazało się, że wygrana dała mu awans na 12. pozycję w tabeli (kosztem zespołu z Kielc), a więc prawo gry o 11. lokatę - właśnie z MKS.

Dla rywali było to spore udogodnienie, bo zostali do wtorku w Policach i... tym razem zaprezentowali jeszcze wyższą dyspozycję. Mecz był zacięty, kibice nie mogli się nudzić, ale w końcówkach partii to goście lepiej rozgrywali akcje. W pierwszym secie wyciągnęli ze stanu 22:20 dla Espadonu na 22:25. Druga odsłona podobna, za to w trzeciej gospodarze mieli już 23:19, a skończyło się walką na przewagi i wygraną naszego zespołu do 35.

Ale ten set nie zapewnił końcowego zwycięstwa Espadonu. Ostatni raz remis był przy stanie 22:22, ale dwie kolejne piłki wygrali gości, a po chwili cieszyli się ze zwycięstwa.

Rewanż 12 kwietnia w Sosnowcu (tam gra zespół MKS).

Espadon Szczecin - MKS Będzin 1-3
Sety: 22:25, 21:25, 37:35, 23:25
Espadon: Gałązka, Kluth, Perłowski, Ruciak, Sladecek, Wika, Murek (l) oraz Mihułka (l), Kozłowski, Zajder.