Espadon Szczecin wraca bez punktów i na dno Plus Ligi

(sz)
Andrzej Szkocki
Siatkarze Espadonu Szczecin przegrali 1:3 w hali BBTS Bielsko-Biała i wrócili na ostatnią lokatę w tabeli Plus Ligi.

Szczecinianie przegrali pierwszego i drugiego seta 21:25. Praktycznie nieustannie byli kilka kroków za BBTS Bielsko-Biała. Na przykład w drugiej partii gonili Górali do stanu 15:16, po czym stracili pięć punktów z rzędu i jednocześnie szansę na wygranie seta.

W godzinę gospodarze zagwarantowali sobie minimum punkt.

Espadon Szczecin nie oddał meczu bez walki. W trzecim secie wychodziło mu zdecydowanie więcej, a trener BBTS Bielsko-Biała żądał przerw po asach serwisowych niebiesko-białych. 25:19 zrobiło się po ataku Janusza Gałązki i jedyna tego dnia partia padła łupem Espadonu.

Czwarty set rozpoczął się od dominacji Górali. Gospodarze wygrali trzy akcje na dobry początek i później konsekwentnie powiększali przewagę. Espadon rzucił się w brawurowy pościg, ale gdy dopadł przeciwnika, wypuścił go z uścisku i przegrał 24:26 na przewagi.

Po zwycięstwie 3:1 na konto BBTS Bielsko-Biała trafił komplet punktów, a pokonany Espadon wrócił na ostatnią lokatę w Plus Lidze.

BBTS Bielsko-Biała - Espadon Szczecin 3:1 (25:21, 25:21, 19:25, 26:24)