Espadon Szczecin wciąż bez punktu i seta w Plus Lidze

(sz)
Andrzej Szkocki
Siatkarze Espadonu Szczecin przegrali 0:3 z Onico AZS Politechniką Warszawską w 3. kolejce Plus Ligi, a za tydzień mecz ze Skrą Bełchatów.

Łukasz Perłowski starał się być liderem Espadonu w pierwszym secie, a pomocną dłoń podał mu Michał Ruciak. Ich partnerom nie brakowało bojowego ducha, a jakości w grze. Choć szczecinianie gonili Politechnikę, nie dopadli jej i przegrali 21:25 siódmego z rzędu seta w Plus Lidze.

W drugiej partii kibice musieli poczekać na przełomowy moment. Weteran i MVP Paweł Zagumny ponowił trzy razy rozegranie do Łukasza Łapszyńskiego aż ten przebił się przez blok. Po tym impulsie Politechnika wyszła na prowadzenie 18:14 i choć niebiesko-biali walczyli do końca, przegrali 23:25.

Stołeczna drużyna prowadziła od początku do końca trzeciego seta i z wyjątkiem małego przestoju, kontrolowała sytuację, dzięki czemu wygrała w Szczecinie 3:0.

Espadon Szczecin - Onico AZS Politechnika Warszawska 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)
Espadon: Sladecek, Borovnjak, Ruciak, Perłowski, Cedzyński, Kluth, Mihułka (l.) oraz Wołosz, Wika, Gałązka, Zajder