Espadon Szczecin ugrał historycznego seta w Gdańsku

(sz)
Andrzej Szkocki
Do zwycięstwa czy nawet zapunktowania to jednak za mało. Espadon Szczecin przegrał 1:3 z Lotosem Trefl Gdańsk w 5. kolejce Plus Ligi.

Piąta porażka z rzędu oznacza, że beniaminek ze Szczecina pozostał na dnie tabeli Plus Ligi. Drużyna prowadzona przez Milana Simojlovicia nie zdobyła jeszcze punktu w elicie, ale na pocieszenie ugrała pierwszego seta.

Espadon zwyciężył w drugiej partii. Przy stanie 18:18 w pole serwisowe wszedł Ivan Borovnjak i w tym ustawieniu szczecinianie zdobyli cztery punkty z rzędu. Prowadzili 24:20, zmarnowali cztery piłki setowe, ale zatriumfowali na przewagi 28:26 po ataku Bartłomieja Klutha.

Beniaminek prowadził również długo w trzecim secie, doprowadził do walki od stanu 25:25, więc zdobycie małego punktu było na wyciągnięcie ręki. Wojnę nerwów wygrał jednak Lotos Trefl Gdańsk, a w czwartej partii zwieńczył dzieło.

Najwięcej – 24 punkty zdobył dla Espadonu Bartłomiej Kluth, atakujący wypożyczony z klubu z Gdańska. Po przeciwnej stronie boiska królował Damian Schulz, a cegiełkę do pokonania szczecinian dołożył Bartosz Pietruczuk, który w poprzednim sezonie grał w niebiesko-białych barwach.

W kadrze meczowej nie było rozgrywającego Veljko Petkovicia. 39-letni Serb podpisał w środę kontrakt z Espadonem, ale do dopięcia są jeszcze formalności związane ze zgłoszeniem siatkarza.

Następne dwa mecze Espadonu również na wyjeździe. W sobotę zmierzy się z Cuprum Lubin.

Lotos Trefl Gdańsk - Espadon Szczecin 3:1 (25:15, 26:28, 27:25, 25:19)