Espadon Szczecin przegrał z Asseco Resovią, ale jest coraz groźniejszy

(sz)
Espadon Szczecin poniósł drugą porażkę w Plus Lidze. W czwartek beniaminek przegrał 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów.

Szczecinianie pokazali w swoim drugim meczu w Plus Lidze, że nie będą tylko statystować w elicie. W pierwszym i drugim secie prowadzili skuteczne pościgi za wicemistrzem Polski, a trzeciego zaczęli od prowadzenia 4:1.

Szarże Espadonu podobały się kibicom w Azoty Arenie, którzy tym razem żyli widowiskiem, a nie oglądali jednostronną zabawę kotka i myszki. Co prawda w końcówkach setów Asseco Resovia Rzeszów była skuteczniejsza i bardziej konsekwentna, ale widać, że tydzień na wyczyszczenie głów oraz zmiany kadrowe wyszły drużynie Milana Simojlovicia na dobre.

Espadon przegrał pierwszego seta 21:25, drugiego 20:25, więc zdobył w nich kilkanaście punktów więcej niż z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W trzeciej partii był najbliżej zwycięstwa. Meczu nie przedłużył, ale współtworzył emocjonujące starcie.

Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)