Espadon Szczecin bliżej celu, a PSPS Chemik Police dalej

(sz)
Sebastian Wołosz
Siatkarze Espadonu Szczecin wygrali 3:2 we Wrześni i są blisko półfinału I ligi. Zdecydowanie gorzej poszło PSPS Chemikowi Police.

Pierwszy set meczu Espadonu Szczecin z Krispolem Września trwał 40 minut i zwiastował duże emocje. Szczecinianie wygrali 33:31, ale nie poszli za ciosem i przegrali dwie następne partie. Musieli więc męczyć się ze swoim przeciwnikiem do tie-breaka.

Decydujący set zakończył się wynikiem 15:12 dla Espadonu. Wielka radość w jego obozie, ponieważ potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, by awansować do półfinału. Postara się o nie za tydzień w Szczecinie.

Pod ścianą znalazły się siatkarki PSPS Chemika Police. Choć w sezonie zasadniczym poradziły sobie dwukrotnie z Wisłą Warszawa, to rywalizację w ćwierćfinale rozpoczęły od porażki 0:3. Za tydzień mecz w stolicy Polski.

Krispol Września - Espadon Szczecin 2:3 (31:33, 25:21, 25:22, 18:25, 12:15)