Espadon - Stal 3:0. Za szybcy dla Nysy

Sebastian Szczytkowski
Espadon Szczecin zwycięża coraz regularniej na swoim terenie
Espadon Szczecin zwycięża coraz regularniej na swoim terenie Sebastian Wołosz
Siatkarze Espadonu Szczecin wygrali 10 z ostatnich 11 meczów. Na kwitku, z jakim odprawili Stal Nysę, napisali 3:0.

Espadon Szczecin - Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)
Espadon:
Sladecek, Wołosz, Pietruczuk, Cedzyński, Gałązka, Leandrao, Tołoczko (l.) oraz Zemlik, Pietrzak, Orłowski, Guz (l.).

Przed meczem sypnęło gęstym śniegiem. Kibice, którzy przedarli się do Szczecińskiego Domu Sportu, doczekali się gradu punktów Espadonu od stanu 12:12. Drużyna Milana Simojlovicia przeszła w tryb "bardzo męska siatkówka" z silną zagrywką, atakiem i blokiem. Seta wygrała 25:20.

Grę szczecinian reżyserował tym razem Michal Sladecek. Pseudonim "Łysy". Partnerzy zgłaszali się tym słowem po piłkę do rozgrywającego, a ten raz środkiem, raz skrzydłem gubił blok Stali Nysa.

Druga partia zaczęła się od prowadzenia Espadonu 4:0, a prędkość, z jaką odjeżdżał wydawała się być za wysoka dla Nysy. Jej zmieniony przed sezonem silnik nabrał jednak mocy i Stal doprowadziła do emocji w drugim secie.

Trener Simojlović spojrzał na kwadrat rezerwowych i zawołał Sławomira Zemlika i Łukasza Pietrzaka. Akcja tego duetu dała prowadzenie 22:19. Pierwszy wyciągnął się w obronie, a drugi skończył sytuacyjną piłkę. Od tego momentu szaleństwa punktował tylko Espadon do wyniku 25:19.

Niebiesko-biali grają w tej części sezonu dobrze. Wygrali 10 z ostatnich 11 spotkań i są w czołówce I ligi. Do końca sezonu zasadniczego zostały szczecinianom cztery mecze. Z reporterskiego obowiązku należy odnotować wynik trzeciego seta: 25:20.

MVP meczu został Łukasz Pietrzak, a w weekend razem z resztą zespołu mają wolne od ligowego grania.