Episkopat apeluje o wycofanie rozwiązań z tzw. Karty LGBT

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Udostępnij:
„Apelujemy o wycofanie budzących wątpliwości rozwiązań w tzw. karcie LGBT” - czytamy w piśmie biskupów uczestniczących w 382. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

„Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej Karty je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucją RP „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją” (art. 72 ust. 1). Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej Karcie LGBT” - napisano w stanowisku KEP.

Pismo odnosi się do wprowadzonej w połowie lutego w Warszawie tzw. deklaracji LGBT+, którą podpisał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dokument wzbudził wiele kontrowersji - szczególnie jej fragmenty dotyczące edukacji seksualnej dzieci. Biskupi uważają, że ten projekt może doprowadzić do pozbawienia rodziców wpływu na wychowanie ich dzieci.

„Spośród postulatów przedstawionych w karcie LGBT, biskupów polskich najbardziej niepokoją propozycje wprowadzenia zajęć edukacji seksualnej uwzględniającej „kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej”, zgodnej ze standardami i wytycznymi WHO. Projekt ten może łatwo pozbawić rodziców wpływu na wychowanie ich dzieci i stać się programem je deprawującym” - napisano.

„Wyrażając sprzeciw wobec tego projektu, biskupi pragną podkreślić, że u podstawy ich stanowiska nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci” - czytamy w stanowisku KEP.

Według Episkopatu, karta proponuje szereg działań o charakterze promującym środowiska homoseksualne bądź inicjatyw stygmatyzujących w wymiarach społecznych osoby wyznające inny światopogląd lub religię. „Innymi słowy, chociaż zakłada przeciwdziałanie dyskryminacji, to jednak sprzyja dyskryminacji innych. Projekty te miałyby być finansowane ze środków publicznych, co rodzi wątpliwości co do poszanowania zasad sprawiedliwości społecznej”.

Co więcej, zdaniem biskupów, wprowadzenie karty może „spowodować istotną zmianę w funkcjonowaniu demokracji w naszym kraju, powodując nie tylko ograniczenie praw dzieci i rodziców, ale także prawa wszystkich obywateli - w tym nauczycieli i pracowników administracji samorządowej - do wolności słowa, w tym wolności do wyrażania sprzeciwu sumienia, wolności nauczania, a w przyszłości być może także wolności nauczania religii. Może prowadzić także do poważnego ograniczenia wolności gospodarczej, która podporządkowana byłaby ideologicznym postulatom”.

POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Episkopat apeluje o wycofanie rozwiązań z tzw. Karty LGBT - Polska Times

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc
A swoje rogate dusze cyk i za karę do innej parafii.
N
No wiesz
Pedofile apelują w sprawie lgbt, ale jaja...
g
gosc
Episkopat powinien coś zrobić z tęczą, u mnie ostatnio się 2 razy pojawiła, powinna być biało czarna.
Do dzieła episkopat, przecie macie moc stwórczą.
G
Gość
Biskupi wraz z rodzinami.........????????!!!!!
z
znaffca
Kościół boi się, że dzieci dowiedzą się, iż nie muszą dawać się obmacywać księżom, chłopcy, że celibat to dewiacja wbrew naturze, a dziewczynki, że nie są naczyniem na nasienie.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie