Energopol Szczecin upada, ale... chce kończyć kontrakty. Co na to GDDKiA?

Marek Rudnicki
Marek Rudnicki

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Przedstawiciele oddziału Szczecińskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad spotkali się z przedstawicielami spółki Energopol Szczecin. Rozmawiano o tym, co dalej z realizacją kontraktów w świetle złożonego przez firmę wniosku o upadłość do Sądu Rejonowego w Szczecinie.

GDDKiA spotkała się z przedstawicielami Energoplu Szczecin

- Jak dalej mają być prowadzone prace? Co ustaliliście?

Mateusz Grzeszczuk, specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA O/Szczecin: - Spółka deklaruje chęć kontynuacji prac i wywiązania się z kontraktów. Na odcinku między Dąbie a węzłem Rzęśnica powinna być w przyszłym tygodniu zakończona jedna jezdna. To ten, gdzie jest uciążliwe zwężenie. Od poniedziałku powinno się rozpocząć wykonywanie oznakowania poziomego i zakończenie prac umożliwiających poprowadzenie ruchu na dwóch jezdniach do końca wakacji. W ciągu kolejnych trzech dni powinny być przejezdne po dwa pasy w obie strony. Tak deklarują przedstawiciele spółki. Wykonawca zamierza realizować też dalsze prace. Oczywiście, o ile będzie wyjaśniona kwestia dotycząca ich sytuacji. Będą też kontynuowane w miejscu, gdzie przy węźle Kijewo przebiega tzw. Miedwianka.

ZOBACZ TEŻ:

- A co z obwodnicą Wałcza?

- Wykonawca zdeklarował, że powinien od połowy lipca przystąpić do dalszych prac, w tym robót bitumicznych. Zastrzegam raz jeszcze, że to będzie zależało od rozwoju sytuacji spółki, ale póki co, wykonawca deklaruje chęć wykonania inwestycji. Na bieżąco monitorujemy tę sytuację, sprawdzamy czy roboty są realizowane i na jakim są etapie.

- A obwodnica Warzymic?

- Tu też wykonawca deklaruje chęć prowadzenia dalszych prac. Po wydaniu decyzji ZRID, a powinna być wydana jeszcze w tym miesiącu, w ciągu tygodnia przekażemy plac budowy i wykonawca powinien zaczynać pierwsze roboty. Natomiast my zaczniemy w tym miejscu badania związane z archeologią, bo to jest w ramach umowy. Tam, gdzie nie mamy stanowisk archeologicznych, wykonawca powinien wejść ze swoimi robotami budowlanymi.

ZOBACZ TEŻ:

- A co z płatnościami?

Rozliczamy się ze spółką na bieżąco. Gdy chodzi o koszty bezpośrednie, które są wypłacane podwykonawcom, potrącamy faktury dla nich.

ZOBACZ TEŻ:

Oświadczenie GDDKiA: Firma Energopol Szczecin S.A. zapowiedziała, że zamierza kontynuować inwestycje

Dyrekcja GDDKiA O/Szczecin spotkała się z przedstawicielami firmy Energopol Szczecin S.A., w tym Zastępcą Dyrektora spółki Piotrem Bartoszewskim w sprawie inwestycji realizowanych przez firmę Energopol Szczecin S.A.

Energopol Szczecin jest wykonawcą 4 ważnych inwestycji drogowych:

  • obwodnicy Wałcza w ciągu drogi S10,
  • autostrady A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica,
  • węzła Szczecin Kijewo na autostradzie A6,
  • oraz obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13.

Przedstawiciele Energopolu zadeklarowali, że pomimo złożonego w Sądzie Rejonowym Szczecin Centrum wniosku o upadłość spółki zamierza kontynuować roboty na wspomnianych inwestycjach.
GDDKiA jest zainteresowana zakończeniem inwestycji w ramach zawartych kontraktów. Stale monitorujemy sytuację na kontraktach i będziemy podejmować kolejne działania biorąc pod uwagę dalszy rozwój sytuacji związany z wnioskiem firmy Energopol Szczecin S.A. i realizacją wspomnianych inwestycji. Podkreślamy, iż naszym celem jest dobro realizowanych inwestycji oraz ochrona interesu Skarbu Państwa.

Mateusz Grzeszczuk, GDDKiA O/Szczecin

Trwa głosowanie...

Czy Energopol Szczecin dokończy inwestycji?


ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Obwodnica Wałcza i przebudowa węzła Kijewo. Kłopoty szczeciń...

Droga S6. Budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa [ZDJĘCIA]

Najważniejsze inwestycje Szczecina w 2019 [ZDJĘCIA]

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

e
extreme

Ludzie obudźcie się wreszcie, czy nie widzicie że rządy Kaczyńskiego i PIS partii rządzącej doprowadzają powoli do wyniszczenia Polskiej gospodarki. Dla każdego dziecka 500 , a czy możemy sobie na to pozwolić ? Wszystko drożeje i końca podwyżek nie widać... Jeśli się mylę to rząd powinien udowodnić że polska gospodarka ma się bardzo dobrze i za wszelką cenę postarać się pomóc firmie Energopol Szczecin utrzymać się na rynku !!! Firma ma 70 letni staż a Nasz wódź numer 1 może wykończyć ją po paru latach

W
Wróżbita Maciej

Moja magiczna kula tako rzecze:

Obwodnica Wałcza - nie dokończą

A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica - dokończą

Kijewo - nie dokończą

Obwodnica Przecławia i Warzymic - zaczną, nie dokończą

Łodź - zaczną, nie dokończą

r
ryba

co oni opowiadają????????? od kilku tygodni na Kijewie nic sie nie dzieje, areszt was czeka i tyle

m
max

wystarczy zobaczyć na jakość wykonych prac żeby stwierdzić ze tanio nigdy nie będzie dobrze generalnie na rynku króluje Budimex i długo długo nic, wystarczy pojechać budowaną S6 i spojrzeć na postępy prac i wtedy wyrobić sobie własne zdanie, takie firmy jak Energopol nigdy na rynku się nie utrzymają, oby odpuścili zaczęte inwestycje tak będzie lepiej dla wszystkich pozdrawiam

C
CK
2019-07-05T21:23:50 02:00, Syn dyk:

Sąd ustanawia syndyka, który zajmuje konta bankowe, wypowiada wszystkim umowy o pracę i po firmie. Teraz z ewentualnych wpływów doprowadza do uregulowania wg kolejności zobowiązań, aż do sprzedania ostatniej koszuli.

Sąd może zezwolic syndykowi na dalsze prowadzenie działalności gospodarczej w upadłości i może trwać to kilka lat.

S
Syn dyk

Sąd ustanawia syndyka, który zajmuje konta bankowe, wypowiada wszystkim umowy o pracę i po firmie. Teraz z ewentualnych wpływów doprowadza do uregulowania wg kolejności zobowiązań, aż do sprzedania ostatniej koszuli.

G
Gość

Ja bym jeszcze wypłaciła dla zarządu i nadzoru wielomilionowe premie za zasługi i wzorowa pracę

B
Bb

Syndyk może prowadzić działalność gospodarczą w upadłości

Dodaj ogłoszenie