Energetyk nie sprostał rywalowi z ekstraklasy

km
Łukasza Krzyżanowskiego stara się powstrzymać zawodnik Focusa, Dymytro Zinchuk.
Łukasza Krzyżanowskiego stara się powstrzymać zawodnik Focusa, Dymytro Zinchuk. Kamil Miler
Po słabym widowisku Energetyk Gryfino przegrał w 1/8 finału Pucharu Polski z grającym o dwie klasy wyżej Focusem.

Choć zespół z Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał do Gryfina osłabiony, to trener gości i tak oszczędzał swoje największe gwiazdy, zwłaszcza Mariusza Kempysa.

Dość szybko Focus pokazał Energetykowi jak gra się w ekstraklasie i po trzech minutach prowadził 3:0. Niemoc strzelecką gospodarzy przełamał Jakub Blejsz, ale po chwili musiał on opuścić parkiet ze względu na kontuzję. Focus skrzętnie powiększał swoją przewagę, a grający na luzie Energetyk nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem.

W drugiej połowie w zespole gości grali głównie juniorzy. Energetyk zdołał zmniejszyć stratę, ale Fokus i tak pewnie zwyciężył awansując tym samym do ćwierćfinałów Pucharu Polski.

Energetyk Gryfino - Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski 22:31 (11:22)

Energetyk: Fornal, Szot - Matoszko 5, Stanisławek 5, Adamczewski 4, Krzyżanowski 3, Blejsz 2, Porębski 2, Wojciechowski 1, Galus, Surdel, Tołyż, Palto.