Energa Basket Liga. Maciej Raczyński nowy rozdział w Spójni otworzył wygraną

Wygrana w Radomiu to więcej spokoju wokół stargardzkiego klubu.
Wygrana w Radomiu to więcej spokoju wokół stargardzkiego klubu. Andrzej Szkocki
Koszykówka. PGE Spójnia Stargard w piątek pokonała na wyjeździe HydroTruck Radom 87:68.

Stargardzki zespół poprowadził Maciej Raczyński, który od środy znów jest pierwszym trenerem. Zastąpił Marka Łukomskiego, który stracił posadę po wysokiej porażce w Zielonej Górze.

W Radomiu Spójnia już w 4. minucie prowadziła 13:4, ale tę odsłonę przegrała. W II kwarcie goście znów uciekli, ale już nie pozwolili siebie dojść.

Mecz rozstrzygnął się w IV kwarcie. Jeszcze w 32. minucie Spójnia prowadziła tylko 61:55, ale cztery minuty później było 79:61 i końcówka była spokojna.

HydroTruck Radom - PGE Spójnia Stargard 68:87
Kwarty: 19:18, 13:23, 19:20, 17:26
Spójnia: Młynarski 23 (4), Gilder 18 (1), Steele 18 (2), Szymkiewicz 8, Johnson 6 - Spires 4, Śnieg 4, Gray 3, Chodźko 2, Grudziński 1, Szmit, Zając.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani