Emocje w końcówce. Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 28:30 [WIDEO]

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
od 7 lat
W meczu grupy mistrzowskiej Orlen Superligi Kobiet, zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin po emocjonującym pojedynku uległy na swoim parkiecie KPR Gminy Kobierzyce 28:30 (14:13).

W pierwszych minut meczu obu zespołom z trudem przychodziło zdobywanie bramek. Koszalinianki były nieskuteczne, z kolei przyjezdne popełniały błędy. Po czterech minutach to jednak miejscowe prowadziły 2:0, a po trafieniach Anny Mączki już nawet 4:1. Drużyna z Kobierzyc sukcesywnie odrabiała straty i w 18. minucie mieliśmy remis, a chwilę później pierwsze prowadzenie przyjezdnych 8:7 (20. min). Gospodynie jeszcze raz wypracowały sobie prowadzenie, schodząc na przerwę na jednobramkową zaliczką (14:13).

Po przerwie role się odwróciły. Zawodniczki trenera Palicy wypracowały sobie na niewielką przewagę 15:17 (36. min) i teraz to koszalinianki goniły wynik. Miejscowym w końcu udało się odzyskać prowadzenie i powiększyć je na tyle, by rywalki poczuły się zagrożone. W 51. minucie Młyny Stoisław prowadziły już 26:22. W końcówce spotkania w koszalińskiej drużynie nastała strzelecka niemoc, którą dopiero na dwie minuty przed końcem przerwała Kristina Kubisova. Do tego czasu przyjezdne zdążyły zdobyć siedem bramek i to one dominowały w tym fragmencie meczu, zapewniając sobie zwycięstwo.

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 28:30 (14:13)

Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Gabriela Urbaniak 1, Anna Mączka 6, Aleksandra Zaleśny 3, Gabriela Haric, Barbara Choromańska 2, Martyna Koper 1, Hanna Rycharska 2, Nicola Żmijewska 1, Kristina Kubisova 2, Adrianna Nowicka 1, Karolina Szajek 1, Marcelina Polańska 7.

KPR Gminy Kobierzyce: Viktoriia Saltaniuk, Patrycja Chojnacka – Aleksandra Kucharska, Magdalena Drażyk 7, Małgorzata Buklarewicz 4, Natalia Janas 1, Mariola Wiertelak 7, Patrycja Kozioł 3, Zuzanna Ważna 3, Oliwia Domagalska, Katarzyna Cygan 1, Zorica Despodovska, Lesia Smolinh 1, Anastasyia Melekestseva 2.