Elektryczny samochód dostawczy. 5 korzyści dla których warto go mieć i które sprawdzą się w Twoim biznesie

Materiał informacyjny Opel
Udostępnij:
Samochody elektryczne to przyszłość Twojego biznesu. Wersje osobowe cieszą się już na ulicach naszych miast sporym powodzeniem, teraz przyszła pora na auta dostawcze. Za sprawą kolejnych stacji ładowana i rozbudowy infrastruktury, ładowanie jest tanie i proste, jak nigdy dotychczas. Rośnie także dostępny zasięg na jednym ładowaniu. Do wyboru elektrycznego samochodu dostawczego zachęca wiele czynników. Zobacz, jakie korzyści możesz mieć kupując elektryczny samochód dostawczy.

Elektromobiność w Polsce

Na koniec września 2020 roku w naszym kraju zarejestrowanych było już ponad 8 tysięcy aut elektrycznych. Można je było naładować w prawie 1300 stacji w tym ponad 400, to tzw. stacje szybkiego ładowania prądem stałym (DC), który pozwala skrócić czas pełnego naładowanie akumulatorów do zaledwie kilkudziesięciu minut. Warto pamiętać, że niemal każdy dealer marki Opel ma stację szybkiego ładowania.

Oszczędności związane z ładowaniem samochodów elektrycznych, a także zmniejszenie kosztów związanych z obsługą i serwisowaniem aut elektrycznych w porównaniu do samochodów z napędem spalinowym powodują, że przyszłość należeć będzie właśnie do pojazdów z napędem elektrycznym. Warto także pamiętać, że samochody elektryczne nie tylko idealnie nadają się do "pracy" w mieście, ale także ze względu na zerową emisyjność, nie podlegają one coraz częstszym ograniczeniom w dostępie do centrów wielkich miast.

A ile trzeba orientacyjnie zapłacić za przejechanie 100 km? Przy założeniu, że 1 kWh energii kosztuje 0,62 zł i przy zużyciu wynoszącym od 21,7 do 27,3 kWh/100km wynika, że przejechanie 100 km będzie nas kosztować od 13 do 17 złotych! Każdy chciałby płacić tylko tyle!

Elektryczny samochód dostawczy. 5 powodów, dla których warto wybrać Opla Vivaro-e

1. Duży zasięg
Nowy Opel Vivaro-e dostępny jest z zespołem akumulatorów o pojemności 50 lub 75 kWh, zapewniającym odpowiednio 230 lub nawet 330 km zasięgu (wg cyklu WLTP). Nowoczesna technologia i budowa napędu elektrycznego Opla przekładają się na fakt, że nisko osadzony, płasko zamontowany zespół akumulatorów gwarantuje Vivaro-e obniżony środek ciężkości i nieograniczoną przestrzeń wewnątrz pojazdu. Obniżony środek ciężkości wyraźnie poprawia także stabilność auta.

2. Szybkie ładowanie
Zespół akumulatorów doładowuje się do 80%
w odpowiednio 30 (50 kWh) lub 45 minut (75 kWh), po podłączeniu do szybkiej ładowarki 100 kWh na publicznej stacji ładowania. Ładowarka pokładowa o mocy 7,4 kW lub 11 kW umożliwia naładowanie akumulatorów przez noc.

Vivaro-e dostępny jest w czterech wersjach zabudowy - jako pojemny furgon, furgon załogowy ze stałą przegrodą, furgon załogowy flex z przesuwaną kanapą oraz jako wersja kombi.

3. Pojemne nadwozie z możliwością adaptacji
Model dostępny jest aż w trzech długościach nadwozia. Vivaro-e o krótkiej długości nadwozia Compact mierzy 4,6 m długości i świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich, a przy tym jest wystarczająco przestronny, by pomieścić 2 europalety. W wersjach Long i Extra Long bez problemu przewieziemy aż 3 europalety.

Przegroda FlexCargo® w połączeniu z 2-osobowym siedzeniem pasażera mobilnego biura z przodu rozszerza możliwości transportowe Vivaro-e Furgon, umożliwiając powiększenie pojemności ładunkowej nawet do 6,6 m³ oraz przewóz przedmiotów o długości maksymalnej aż 3,93 m. Maksymalna ładowność furgonu Vivaro-e wynosi - w zależności od wersji - 1000 lub 1200 kilogramów.

4. Tania eksploatacja
Z nowym Oplem Vivaro-e zadbasz także o stan swoich finansów. Za każdym razem, kiedy zdejmujemy nogę z pedału przyspieszenia, układ rekuperacyjny przechwytuje energię kinetyczną dostępną podczas zwalniania i przetwarza ją w napięcie prądu stałego, częściowo zasilające zespół akumulatorów, a to przekłada się na większy zasięg. Podczas większości krótszych przejazdów np. po mieście możemy mniej korzystać z pedału hamulca, co zmniejsza zużycie klocków hamulcowych i związane z tym koszty eksploatacji. Sam elektryczny układ napędowy także jest mniej podatny na uszkodzenia i wymaga mniej czynności obsługowych. Oznacza to, że możemy rzadziej odwiedzać serwis i oszczędzać na kosztach np. wymiany oleju silnikowego.

5. Mobilne biuro z nowoczesnymi systemami multimedialnymi i wspierającymi kierowcę
W nowym Oplu Vivaro-e podwójne siedzenie pasażera można szybko przekształcić w mobilne biuro z regulowanym stolikiem dla kierowcy lub pasażera. Biuro to wydajnie może być wspomagane przez nowoczesny system nawigacji Multimedia Navi1 z 7-calowym ekranem dotykowym i usługami nawigacji online, dzięki czemu poprowadzi ona prosto do celu. Funkcje projekcji ekranu smartfona Android Auto™3,4 i Apple CarPlay™3,4 umożliwiają korzystanie z wybranych funkcji i aplikacji telefonu.

Jesienią i zimą docenimy też opcjonalne podgrzewane fotele w pierwszym rzędzie, które zapewnią nam komfort podróży. O nasze bezpieczeństwo zadba m.in. adaptacyjny tempomat (ACC), który dostosowuje prędkość tak, by zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Kiedy droga będzie wolna, samochód powraca do ustalonej prędkości. Poważnym wsparciem jest także układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS), który analizuje styl jazdy, wykorzystując dane z kamery przedniej i monitorując ruchy kierownicy. Kiedy wykryje niepokojące zachowania, sugeruje kierowcy odpoczynek i krótką przerwę. Pomocny jest także wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD), niespotykany dotąd w tej klasie pojazdów, podstawowe informacje o prędkości, ustawieniach tempomatu i nawigacji prezentowane są bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.

To tylko 5 powodów, by wybrać nowego, elektrycznego Opla Vivaro-e, jednak każdy z użytkowników znajdzie jeszcze wiele innych powodów, by go mieć!

Advertisement

Materiał oryginalny: Elektryczny samochód dostawczy. 5 korzyści dla których warto go mieć i które sprawdzą się w Twoim biznesie - Polska Times