Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Elektrobusy nie przyjechały do Szczecina. Prawie 2 miliony złotych kary i zerwana umowa z wykonawcą

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Ursus Bus
Do Szczecina nie przyjechały pierwsze elektryczne pojazdy, które miał wyprodukować Ursus Bus. Miasto stara się nie stracić dofinansowania na ekologiczne pojazdy.

- Gmina Miasto Szczecin rozwiązała umowę z konsorcjum URSUS BUS na zakup 11 autobusów elektrycznych, z powodów leżących wyłącznie po stronie konsorcjantów – poinformował Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. - Niedostarczenie autobusów, a tym samym przekroczenie terminów i niewywiązanie się konsorcjum z umowy, poskutkowało naliczeniem kar umownych w wysokości 1,98 mln zł. Z uwagi na to, że konsorcjum nie dokonało zapłaty kar umownych, miasto mogło w całości zrealizować gwarancję ubezpieczeniową. 8 kwietnia ubezpieczyciel przekazał na rachunek Gminy Miasta Szczecin kwotę 1 914 495 zł.

Jednocześnie prowadzone są działania mające na celu utrzymanie pozyskanego dofinansowania.

CZYTAJ TAKŻE:

Przypomnijmy, że koszt umowy z Ursusem to 38 289 900 zł i wsparty jest dofinansowaniem pochodzącym z dwóch źródeł: razem niemal 12 mln złotych.

Ursus Bus miał dostarczyć do nas 11 autobusów elektrycznych o długości 11,8-12,5 m. Pojazdy miały pomieścić min. 75 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących.

W pojazdach przewidziano troje drzwi, elektroniczną informację pasażerską, automatyczne zapowiedzi, monitoring, klimatyzację.

ZOBACZ TEŻ:

CZYTAJ TAKŻE:

Do Szczecina dojechał pierwszy hybrydowy autobus. Czekamy na...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński