Kuba Bielenin
El. MŚ 2018: Włochy - Hiszpania 1:1
El. MŚ 2018: Włochy - Hiszpania 1:1 Antonio Calanni
MŚ 2018. Podział punktów w czwartkowym hicie eliminacji. W Turynie reprezentacja prowadzona przez Julena Lopetegui prowadziła po błędzie Gianluigiego Buffona, ale piłkarze z Półwyspu Apenińskiego zdołali wyrównać. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry rzut karny wykorzystał Daniele De Rossi.

W tym roku oba zespoły spotkały się już dwukrotnie. Marcowy mecz towarzyski skończył się remisem 1:1, a już w czerwcu byliśmy świadkami kolejnego starcia tych dwóch drużyn w czasie Mistrzostw Europy we Francji, gdzie w 1/8 finału po bramkach Giorgio Chielliniego oraz Graziano Pelle to reprezentacja „Azzurrich” awansowała dalej. Po Euro 2016 obie reprezentacje pożegnały się ze swoimi dotychczasowymi szkoleniowcami i tak naprawdę czwartkowy mecz był pierwszym poważnym sprawdzianem nowych selekcjonerów.

Od początku spotkania przewagę mieli Hiszpanie. Mimo kilku ładnych akcji reprezentacji prowadzonej przez Julena Lopetegui zawodnicy „La Furia Roja” nie potrafili odnaleźć drogi do bramki Gianluigiego Buffona. Włosi właściwie przez całą pierwszą połowę skupiali się głównie na obronie, a ataki Pelle czy Edera nie tworzyły żadnego zagrożenia pod bramką David de Gea. Boisko z powodu kontuzji musieli opuścić w 22 minucie Jordi Alba oraz w 30 minucie Riccardo Montolivo. W końcówce pierwszej połowy gra zrobiła się bardziej brutalna i arbiter Felix Brych wielokrotnie musiał uciekać się do przerywania gry gwizdkiem. Do przerwy w Turynie był bezbramkowy remis.

Żaden z selekcjonerów nie zdecydował się w przerwie meczu na zmiany. Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak wcześniejsze fragmenty spotkania. Hiszpanie spokojnie konstruowali atak pozycyjny, a głęboko cofnięci Włosi skupiali się na obronie. Sytuacja zmieniła się w 55 minucie, kiedy to źle ustawioną defensywę „Azzurrich” próbował ratować Gianluigi Buffon wybiegając poza pole karne. Doświadczony golkiper popełnił koszmarną pomyłkę i minął się z piłką, do której dobiegł Vitolo, spokojnie umieszczając ją w bramce gospodarzy. Od tego momentu obraz meczu uległ zmianie. Włosi coraz odważniej atakowali bramkę rywali, a Hiszpanie zaczęli się głęboko cofać do defensywy. W 83 minucie błąd popełnił Sergio Ramos faulując w polu karnym dobrze dysponowanego Edera, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Daniele De Rossi. Od tej pory mecz się jeszcze bardziej zaostrzył, lecz żadna z drużyn nie przechyliła zwycięstwa na swoją stronę.

Pozycję lidera grupy G niespodziewanie objęła Albania, która pokonała Liechtenstein 2:0.

Press Focus/x-news

MŚ 2018 w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: El. MŚ 2018. Włosi na remis z Hiszpanią. "Babol" Buffona i rzut karny w końcówce! - Gol24