Ekstremalny Dzikobieg 2018 w Policach. To był morderczy bieg z przeszkodami, startowali tylko twardziele [ZDJĘCIA, WIDEO]

Marek Jaszczyński
Dziś w Policach na dystansie 7,5 km rozegrano "Ekstremalny Dzikobieg". To był fragment Festiwalu Biegowego "Dziki Weekend", który odbywał się pod patronatem GS24.pl i "Głosu".

To była czwarta edycja ekstremalnego biegu. Wystartowało 1054 zawodników. Trasy nie ukończyły 23 osoby. Start i meta biegu odbywała się na polanie obok stadionu przy ul. Piaskowej. Uczestnicy startowali falami, z oponami, które odrzucali po kilkuset metrach. Potem wcale nie było lekko, przeszkody piętrzyły się: trzeba było wspinać się, skakać, czołgać się. Zwycięzcą był każdy, kto ukończył bieg.
Pierwsze miejsce zajął Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska, który wygrał również w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Pokonanie trasy zajęło zwycięzcy 00:45:28, a jego średnia prędkość to 10 kilometrów na godzinę. Drugie miejsce zajął policzanin Zbigniew Pokrzywiński ze stowarzyszenia Biegam Bo Lubię. Jego czas to 00:48:19, a średnia prędkość 9,3 km/h. Trzecie miejsce na podium zajął Rafał Wójcik z Klubu Biegowego "Dzik" (00:48:59). Najszybszą z pań okazała się Małgorzata Zaborowska z Grarunners OSP Płoty (00:57:05). Najszybszą policzanką w biegu była Dominika Niemiro, reprezentująca Jagodowo-Kalinowy Team oraz jako pracownik Grupy Azoty (01:06:12). Wśród pracowników Grupy Azoty triumfował Piotr Pawliński, przed Wiesławem Kotarskim i Rafałem Krywaldem.
Drużynowo pierwsze miejsce zajęły Dzikie Dziki Gorzów, przed xRunners i Mud Goats.