Ekstraklasa siatkarek. Monika Fedusio: zasłużyłyśmy na ten medal

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
"Zasłużyłyśmy na ten medal" - powiedziała siatkarka Grotu Budowlanych Łódź Monika Fedusio. Jej zespół pokonał w środę w hali rywala BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 i zdobył brązowy krążek mistrzostw Polski.

Podkreśliła, że z szóstego miejsca, a takie zajmowały łodzianki po fazie zasadniczej rozgrywek ekstraklasy, droga na podium nie jest łatwa.

"Pierwszy mecz z Chemikiem Police, który wygrałyśmy, zbudował naszą pewność siebie" - dodała zawodniczka.

Zasłużone trzecie miejsce

Łodzianki w ćwierćfinale play off sensacyjnie były lepsze od broniącego tytułu Grupy Azoty Chemika. W półfinale przegrały rywalizację z Developresem Bella Dolina Rzeszów, zaś walkę o brąz wygrały z BKS 3-0.

Wtorkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Budowlanych 3:1, ale BKS był bardzo bliski przedłużenia spotkania. W czwartym secie miał dwie piłki setowe, ale ostatecznie bielszczanki przegrały 25:27.

"Łodzianki były zdecydowanie lepsze w tych trzech meczach. Nie mieliśmy zbyt dużo do powiedzenia w rywalizacji z Budowlanymi. Dziś jednak nie zagrałyśmy siatkówki na swoim najlepszych poziomie. Moje zawodniczki popełniły bardzo dużo tzw. własnych błędów" - powiedział trener bielszczanek Bartłomiej Piekarczyk.

Przyznał, że czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji też jest bardzo dobrym wynikiem jego podopiecznych, ale dodał, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Kontuzja kluczowej zawodniczki

W kadrze BKS na wtorkowe spotkania była Amerykanka T'ara Ceasa, która odniosła kontuzję w połowie listopada ubiegłego roku. Przeciwko Budowlanych miała grać jako libero, ale ostatecznie nie weszła na boisko.