Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: nieudany pościg Pogoni i porażka u siebie [ZDJĘCIA]

jakub lisowski
Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała na swoim parkiecie z Piotrkowianinem.
Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała na swoim parkiecie z Piotrkowianinem. Andrzej Szkocki
Pogoń będzie bronić się przed spadkiem z elity, więc takie spotkania, jak z Piotrkowianinem powinna wygrywać na swoim parkiecie.

Ale rywal do spotkania podszedł równie zmotywowany, bo gdzie szukać punktów, jak nie w meczach ze słabą kadrowo Pogonią...

Goście lepiej weszli w mecz. W I połowie potrafili wychodzić na 4-5 bramek przewagi. Pogoń goniła - raz lepiej, raz gorzej. Druga połowa nie przyniosła przełomu. Pogoń chciała, ale to goście dysponowali lepszą obroną i byli skuteczniejsi. W 45. minucie prowadzili 23:17. Pogoń nie spasowała. Rozpoczęła pościg i w 56. minucie po rzucie Dawida Krysiaka był remis 26:26. Niestety, Tomasz Mróz odpowiedział dwiema bramkami (był nie do zatrzymania w końcówce), a jego koledzy tej skromnej zaliczki już nie zgubili.

Ligowcy już w środę rozegrają 8. serię spotkań. Pogoń wystąpi w Kwidzynie. Od czwartku zespoły będą mieć przerwę w rozgrywkach do pierwszego weekendu listopada. W tym czasie seniorska reprezentacja Polski będzie grać z Kosowem i Włochami w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020. Do kadry powołany został również Paweł Krupa.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków 27:29 (13:17)

Pogoń:: Teterycz, Bartosik - Krupa 6, Zaremba 5, Matuszak 4, Rybski 3, Krysiak 3, Jońca 2, Wąsowski 2, Bosy 1, Jedziniak 1, Fedeńczak, Miłek, Radosz.

Inne wyniki 7. kolejki: Gwardia - MKS 30:28, Górnik - Azoty 28:26, Arka - Wisła 26:31, Vive - MMTS 36:27.

Pogoń jest przedostatnia w tabeli.

Bramkarz Marek Bartosik i skrzydłowy Dawid Krysiak zostali powołani do młodzieżowej kadry narodowej. Reprezentacja od piątku rozpocznie tygodniowe zgrupowanie w Szczyrku. Na liście rezerwowych jest rozgrywający Piotr Rybski.