Ekstraklasa - 4. kolejka

prz, 30 sierpnia 2004 r.
Wyniki i tabela.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2:1 (1:1).

Bramki: dla Legii - Saganowski (28), Włodarczyk (47); dla Cracovii - Drumlak (36).

Po wyrównanym i zaciętym meczu Legia pokonała Cracovię 2:1. Było to pierwsze spotkanie obu zespołów od 20 lat (w ostatnim meczu, który odbył się na ul. Łazienkowskiej w 1984 roku Legia wygrała 3:0). Na stadion nie zostali wpuszczeni krakowscy kibice.

Wisła Kraków - Wisła Płock 4:0 (4:0).

Bramki: Frankowski 2 (29 i 31), Gorawski (3), Żurawski (26).
Czerwona kartka: Cantoro (Wisła) - 90 za niesportowe zachowanie.

Mistrzowie Polski wystąpili w tym spotkaniu w mocno osłabionym składzie, bez Szymkowiaka, Głowackiego i Uche. Krakowianie potwierdzili, że w lidze są - jak na razie - bezkonkurencyjni.

Górnik Łęczna - Odra Wodzisław Śląski 1:2 (0:1).

Bramki: dla Górnika - Jezierski (57); dla Odry - Rocki (20), Kubisz (65).

W II połowie piłkarze Górnika atakowali, a wodzisławianie skupili się na wyprowadzaniu kontr. Jedna z nich przyniosła im zwycięską bramkę. Kubisz wykorzystując niezdecydowanie obrońców i bramkarza Górnika strzelił z kilku metrów, piłka odbiła się jeszcze od słupka, ale biegnący za nią napastnik Odry nie miał problemów z wepchnięciem jej o siatki.

Polonia Warszawa - GKS Katowice 2:0 (1:0).

Bramki: Olszar (41-karny), Stokowiec (80).

Polonia niemal przez cały mecz miała przewagę. Goście, którzy przyjechali do Warszawy po jeden punkt, ograniczali się przede wszystkim do obrony dostępu do własnego przedpola. Czynili to momentami dziewięcioma zawodnikami.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0).

Bramki: dla Górnika - Aleksander (13); dla Zagłębia - Murdza (88).
Czerwona kartka: Bukalski (Górnik) - 80 minuta za drugą żółtą.
Dwie minuty przed końcem po strzale bardzo aktywnego Pacha - zabrzańskiego bramkarza zmylił Murdza i było 1:1.

Lech Poznań - Amica Wronki 0:4 (0:1)

Bramki: Grzybowski (6), Kryszałowicz (68), Kikut 2 (71 i 73).
Trwa kryzys w Lechu. Po kompromitacji w Pucharze UEFA i porażce z Pogonią w Szczecinie, tym razem poznanianie nie dali rady Amice w derbach Wielkopolski.