MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 - ODPOWIEDZI. Jak poszło uczniom ze Szczecina?

Małgorzata Klimczak
Z dwumiesięcznym opóźnieniem, w dużym reżimie sanitarnym, uczniowie ósmych klas we wtorek o godz. 9 przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Wszyscy musieli stawić się przed szkoła wcześniej i w maseczkach oraz z zachowaniem odpowiedniej odległości wchodzili do szkół.

Jaki był ten pierwszy egzamin?

Uczniowie musieli musieli między innymi odpowiadać na pytania na podstawie fragmentów "Quo vadis" i "Latarnik" Henryka Sienkiewicza oraz "Artysta" Mrożka. Wśród tematów wypracowań były takie jak: opowiadanie o spotkaniu z bohaterem lektury - czego nauczył cie ważnego czy przemówienie na temat zachęcenia do czytania lektury.

ZOBACZ KONIECZNIE: Egzamin ósmoklasisty 2020 angielski - ODPOWIEDZI, wyniki, arkusze CKE, co było? - 18.06.2020

ZOBACZ TEŻ:

Egzamin ósmoklasisty 2020.

>>>Zobacz ARKUSZ i PIERWSZE ODPOWIEDZI testu 8-klasisty z języka polskiego na kolejnych slajdach

Egzamin ósmoklasisty 2020 POLSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE z...

Uczniowie powinni rozpocząć egzamin ósmoklasisty 21 kwietnia, ale z powodu pandemii koronawirusa został on przesunięty na czerwiec.

Od połowy marca uczniowie uczyli się zdalnie i dopiero kilka tygodni temu mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły.

- Szczerze mówiąc wolałabym pisać ten egzamin w kwietniu - mówi Julia Załęska, uczennica. - Co prawda zyskaliśmy dwa dodatkowe miesiące na naukę czy powtórki materiału, ale nie zapominajmy, że ta nauka odbywała się zdalnie, a to nie jest to samo, co nauka w szkole. Konsultacje z nauczycielami to też nie to samo, co normalne lekcje. Lepiej by było, gdyby wszystko odbywało się tradycyjnie.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

W środę, 17 czerwca, uczniowie będą pisali matematykę. Egzamin ten potrwa 100 minut, natomiast w czwartek, 18 czerwca, – język obcy przez maksymalnie 90 minut. Wybrany język obcy musi być tym, którego dzieci uczą się w szkole.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Ze względów bezpieczeństwa podczas egzaminu ławki w salach ustawiane są w odległości co najmniej 1,5 m z każdej strony. Szkołę trzeba zdezynfekować, a także zapewnić środki do dezynfekcji rąk dla uczniów, nauczycieli, pracowników. Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. ‎ Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 31 lipca.

ZOBACZ TEŻ: Egzamin ósmoklasisty 2020 POLSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE

>>>Zobacz ARKUSZ i PIERWSZE ODPOWIEDZI testu 8-klasisty z języka polskiego na kolejnych slajdach

Egzamin ósmoklasisty 2020 POLSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE z...

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński