Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020 MATEMATYKA. Odpowiedzi i arkusz CKE testu 8-klasisty z matematyki. Co było na egzaminie ósmoklasisty? (17 czerwca)

Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
[B]W TYM MIEJSCU – POD ZDJĘCIAMI ARKUSZA BĘDZIEMY PUBLIKOWAĆ ODPOWIEDZI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI.UWAGA>>> STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE
[B]W TYM MIEJSCU – POD ZDJĘCIAMI ARKUSZA BĘDZIEMY PUBLIKOWAĆ ODPOWIEDZI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI.UWAGA>>> STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE
Matematyka to przedmiot z którym zmierzyli się w środę, 17 czerwca uczniowie ósmych klas w drugim dniu egzaminu ósmoklasisty 2020. Oczywiście to ona budzi najwięcej obaw wśród ósmoklasistów, którzy choć mieli w tym roku więcej czasu na naukę, to ostatnie trzy miesiące uczyli się tylko zdalnie z powodu epidemii koronawirusa. Dla wszystkich, którzy chcą jak najszybciej dowiedzieć się, jak poszedł im test 8-klasisity z matematyki nauczyciele przygotują sugerowane odpowiedzi i rozwiązania zadań, które opublikujemy po zakończeniu egzaminu ósmoklasisty 2020 z matematyki. Pierwsze opinie ósmoklasistów wychodzących z sal po egzaminie, że test był raczej łatwy.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I PRZEJDŹ DO ARKUSZA PYTAŃ ORAZ ODPOWIEDZI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI

[B]W TYM MIEJSCU – POD ZDJĘCIAMI ARKUSZA BĘDZIEMY PUBLIKOWAĆ ODPOWIEDZI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI.UWAGA>>> STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE

Egzamin ósmoklasisty 2020 MATEMATYKA. Odpowiedzi i arkusz CK...

Zadanie rozwiązywała Ewa Karlińska z Zespołu Szkół im.J.Verne'a w Kielcach
Dziękujemy!

W TYM ARTYKULE OPUBLIKUJEMY ODPOWIEDZI ORAZ ROZWIĄZANIA I ARKUSZ CKE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI

UWAGA - strona nie odświeża się automatycznie - prosimy o odświeżanie

Przed egzaminem ósmoklasisty 2020 z matematyki humory dopisywały:)

A jakie opinie po? Test był trudny? Komentujcie na forum

W mediach społecznościowych jest całkiem sporo opinii, że egzamin z matematyki był prosty

Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpoczął się we wtorek, 15 czerwca testem z języka polskiego. Środa to dzień matematyki. Podejść do niej, tak jak zresztą do pozostałych egzaminów, muszą wszyscy uczniowie ósmych klas. W sumie w całej Polsce zdawać go będzie około 350 ósmoklasistów.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI. KIDY POJAWI SIĘ ARKUSZ CKE?

Podobnie, jak w przypadku języka polskiego, odpowiedzi oraz arkusz zadań, który opublikuje Centralna komisja Egzaminacyjna zamieścimy w serwisie EDUKACJA po zakończeniu egzaminu.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 PÓŹNIEJ NIŻ ZWYKLE

W tym roku, drugim po prowadzeniu reformy nauczania, w którym odbywa się egzamin ósmoklasisty, uczniowie do testu na zakończenie szkoły podstawowej podchodzą dwa miesiące później. Zwykle egzamin ósmoklasisty, a wcześniej egzamin gimnazjalny zawsze odbywały się w kwietniu. Czy odbije się to na wynikach testu z matematyki?

Dyrektor Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a w Kielcach, Agnieszka Zaremba przyznaje, że egzamin w dobie pandemii będzie wyjątkowo trudny dla młodzieży. - Przez ostatnie tygodnie uczniowie cały czas żyją w niepewności, ciągle się obawiają, że egzamin jednak nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Tak długo nie mieli pewności, w jaki sposób to wszystko zostanie przeprowadzone, nie było jednoznacznej polityki informacyjnej, że strach i niepewność cały czas w nich tkwi. A egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak ważny test w życiu młodych ludzi - mówi.

Agnieszka Zaremba zwraca też uwagę na fakt, że w ostatnich miesiącach nauczanie także wyglądało zupełnie inaczej, bo przeprowadzano je w sposób zdalny.

Staraliśmy się jak najlepiej przygotować naszych uczniów do egzaminu i kiedy nauczyciele przerobili już z nimi podstawę programową skupili się przede wszystkim na przedmiotach, które znajdą się na egzaminie. Od 1 czerwca uczniowie zgodnie z nowym prawem uczestniczyli także w konsultacjach organizowanych w szkole. Dzięki temu, że uczyli się w bardzo małych grupach, nauczyciele mogli dotrzeć do każdego z nich

- wyjaśnia pani dyrektor.

WYNIK EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 W POŁOWIE WAKACJI

Na wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 uczniowie poczekać będą musieli do 31 lipca, więc połowę wakacji przyjdzie im spędzić w oczekiwaniu na rezultat egzaminu testów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego, z którego egzamin odbędzie się w czwartek. Im lepszy będzie wynik, tym większa szansa, że uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020

  • język polski – wtorek, 16 czerwca 2020 – godz. 9:00 (120 minut)
  • matematyka – środa, 17 czerwca 2020 – godz. 9:00 (100 minut)
  • język obcy nowożytny – czwartek, 18 czerwca 2020 – godz. 9:00 (90 minut)

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 MATEMATYKA - ODPOWIEDZI I ARKUSZ CKE W SERWISIE EDUKACJA

To już tradycja, że nauczyciele najlepszych szkół w regionie przygotowują wspólnie z "Echem Dnia" sugerowane odpowiedzi, które publikujemy w serwisie EDUKACJA. Dzięki temu, wszyscy ósmoklasiści będą mogli po zakończeniu bardzo szybko sprawdzić, na jaki ostateczny wyniki mogą liczyć.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020 MATEMATYKA. WSKAZÓWKI DLA ZDAJĄCYCH

W teście 8-klasisity z matematyki znajdują się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Aby wynik egzaminu był jak najlepszy warto stosować się do następujących rad:

  • zacznij od najłatwiejszych zadań
  • zadań zamkniętych nie zostawiaj bez odpowiedzi
  • w zadaniach otwartych wpisz cały proces dojścia do rozwiązywania, a nie tylko ostateczny wynik

W TYM ARTYKULE OPUBLIKUJEMY ODPOWIEDZI ORAZ ROZWIĄZANIA I ARKUSZ CKE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 Z MATEMATYKI

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński