Egzamin ósmoklasisty 2020 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE. Co było na teście 8-klasisty? Rozwiązania zadań [18.06.2020]

Izabela Adamska-Krych
Izabela Adamska-Krych
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego odbędzie się 18 czerwca. pixabay
Egzamin ósmoklasisty 2020 - język angielski w czwartek, 18 czerwca. Ósmoklasiści zmierzą się z językiem nowożytnym - większość ósmoklasistów wybiera język angielski. W tym materiale, tuż po zakończeniu egzaminu z języka angielskiego, znajdziesz arkusze i odpowiedzi.

Egzamin ósmoklasisty 2020 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CK...

W tym artykule znajdziecie arkusz i odpowiedzi do egzaminu ósmoklasisty 2020 z języka angielskiego. Prosimy o odświeżanie tekstu co kilka minut - artykuł nie odświeża się automatycznie. Użyj klawisza F5, jeżeli chcesz jako pierwszy poznać odpowiedzi z angielskiego 2020 - egzamin ósmych klas. Arkusze i odpowiedzi z angielskiego pojawią się tuż po zakończeniu egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty ma formę pisemną. Jest przeprowadzany z trzech przedmiotów. Są to język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny. Egzaminy ósmoklasisty potrwają trzy dni. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Nie można go oblać, natomiast a od ich wyników zależy rekrutacja do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

W przypadku przygotowywania się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego warto powtarzać, rozwiązując arkusze egzaminacyjne z lat ubiegłych.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020

  • język polski – wtorek, 16 czerwca 2020 – godz. 9:00 (120 minut)
  • matematyka – środa, 17 czerwca 2020 – godz. 9:00 (100 minut)
  • język obcy nowożytny – czwartek, 18 czerwca 2020 – godz. 9:00 (90 minut)

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - ANGIELSKI - ARKUSZE I ODPOWIEDZI

Dziś, 18 czerwca odbywa się egzamin ósmoklasisty z języka nowożytnego. Arkusze i odpowiedzi znajdą się w tym materiale tuż po zakończeniu egzaminu - strona nie odświeża się automatycznie - proszę odświeżać ją co kilka minut. Materiał będzie aktualizowany na bieżąco - w nim pojawia się arkusze i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie klas ósmych, uczniowie szkół artystycznych z klas odpowiadających poziomem klasom ósmym, słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych. Ciekawostką jest to, że choć egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, by ukończyć szkołę, to nie można go nie zdać. Jest tak, ponieważ, jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, nie ma określonego przepisami minimalnego wyniku, który trzeba osiągnąć na egzaminie ósmoklasisty.

Czwartek to trzeci dzień zmagań ósmoklasistów. Dziś uczniowie napiszą test z języka angielskiego. Po opublikowaniu przez CKE arkuszy na echodnia.eu znajdziecie przykładowe odpowiedzi. Egzamin ósmoklasisty z angielskiego potrwa 90 minut.

Egzamin ósmoklasisty, po przeprowadzeniu reformy edukacji, zostaje przeprowadzany zaledwie po raz drugi. W ubiegłym roku towarzyszył mu strajk nauczycieli - w tym natomiast odbywa się w cieniu pandemii koronawirusa. W formie trzydniowej będzie przeprowadzany tylko do 2021 roku. W 2022 roku egzamin potrwa cztery dni.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Język obcy? Oczywiście - angielski

Największa grupa ósmoklasistów (95,7 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego.
Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej.
Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5 proc. ósmoklasistów.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY W CIENIU KORONAWIRUSA

Egzamin ósmoklasisty 2020 odbywa się w czerwcu ze względu na panująca pandemię koronawirusa. Podczas tegorocznych egzaminów obwiązują obostrzenia, do których uczniowie muszą się zastosować. Szkoły wprowadziły reżim sanitarny. W wytycznych zapisano, że na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. W egzaminie nie może uczestniczyć osoba, która jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych albo w jej domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

Jeśli z jakichś powodów uczeń nie przystąpi do egzaminów, to zostaje drugi termin 7-9 lipca. Wyniki uczniowie poznają do 31 lipca.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego - jak przebiega?

Wszystkie egzaminy ósmoklasistów rozpoczną się o godz. 9. Na rozwiązanie zadań z języka polskiego uczniowie mieli 120 minut, z matematyki będzie to 100 minut (może być wydłużony do 150), a z języka obcego 90 minut.

W części językowej testu ósmoklasisty uczniowie będą musieli zmierzyć się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Zadania zamknięte to test jednokrotnego wyboru, a więc tylko jedna z zaproponowanych odpowiedzi jest poprawna.

Egzamin sprawdza m.in. umiejętność słuchania ze zrozumieniem, dlatego zdający odpowiadają na część pytań w oparciu o nagrania, które usłyszeli (są one odtwarzane dwukrotnie). Ósmoklasiści muszą się też wykazać umiejętnością czytania ze zrozumieniem, poprawnym stosowaniem zasad gramatycznych oraz stworzyć własny tekst na zadany temat, na przykład napisać mail do przyjaciela. Przy ocenianiu zadania brane jest pod uwagę to, czy uczeń przekazał wszystkie informacje, zawarte w poleceniu, a także spójność, bogactwo językowe oraz poprawność językowa.

Czy tematy maturalne wyciekły?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie