Egzamin gimnazjalny 2018. Odpowiedzi, terminy. W środę...

  Egzamin gimnazjalny 2018. Odpowiedzi, terminy. W środę rozpoczynają się testy (17.04.2018)

  Zdjęcie autora materiału

  Małgorzata Klimczak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Egzamin gimnazjalny 2018
  1/5
  przejdź do galerii

  Egzamin gimnazjalny 2018

  Egzaminy gimnazjalne 2018 rozpoczynają się w środę 18 kwietnia 2018 i potrwają do piątku. To przedostatni rocznik gimnazjalistów, którzy do nich przystępują.

  Egzamin gimnazjalny 2018. Zobacz terminy!  Egzamin gimnazjalny 2018 w tym roku odbędzie się w dniach 18, 19 i 20 kwietnia. Wszystkie testy składają się z dwóch części.

  W środę, 18 kwietnia, uczniowie zmierzą się z testem z części humanistycznej. O godz. 9 rozpocznie się część obejmująca historię i WOS, która potrwa 60 minut. Po przerwie, o godz. 11, rozpocznie się test z języka polskiego, który potrwa 90 minut.
  Egzamin gimnazjalny z języka polskiego składa się z zadań zamkniętych i otwartych, w tym z jednej dłuższej wypowiedzi pisemnej. Może być to rozprawka, opowiadanie, charakterystyka, opis lub też sprawozdanie.

  Polecamy również: Egzamin Gimnazjalny 2018. Polski ODPOWIEDZI, CKE, ARKUSZE. Co na egzaminie gimnazjalnym? PRZECIEKI 18.04.2018  19 kwietnia, w czwartek, uczniowie przystąpią do części matematyczno-przyrodniczej. O godz. 9 rozpoczną testy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a po przerwie, o godz. 11, przystąpią do egzaminu z matematyki. Egzamin z matematyki potrwa 90 minut.

  20 kwietnia, w piątek, uczniowie zdają testy z języka obcego nowożytnego. O godz. 9 będzie test na poziomie podstawowym, a o godz. 11 - na poziomie rozszerzonym.

  Na tegoroczny egzamin gimnazjalny Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 102 arkusze z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych i matematyki w języku polskim i litewskim oraz 90 arkuszy i 36 płyt z języków obcych nowożytnych.

  Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 15 czerwca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach uczniowie otrzymają 22 czerwca.  Zobacz też: Matura 2018. HARMONOGRAM Terminy egzaminów maturalnych. Język polski, matematyka, angielski [2018, KIEDY, GODZINA, DATA]

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo