Egipt: zima 2022/2023. Ceny wycieczek all inclusive, atrakcje, praktyczne porady. Który kurort wybrać, kiedy pogoda jest najlepsza?

Emil Hoff
Emil Hoff
Zapraszamy do przewodnika po Egipcie na zimowy wypoczynek 2022/23. Kraj faraonów kusi słońcem, ciepłym morzem z rafą koralową, wspaniałymi zabytkami i przystępnymi cenami. Ile kosztują wakacje all inclusive w Egipcie zimą 2022/23? Jakie atrakcje najbardziej warto zobaczyć? Jak przygotować się do wycieczki i czy nadal potrzebny jest test na COVID? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziecie w naszym przewodniku. Na zdjęciu ulubiony egipski kurort turystów z Polski: Hurghada.
Zapraszamy do przewodnika po Egipcie na zimowy wypoczynek 2022/23. Kraj faraonów kusi słońcem, ciepłym morzem z rafą koralową, wspaniałymi zabytkami i przystępnymi cenami. Ile kosztują wakacje all inclusive w Egipcie zimą 2022/23? Jakie atrakcje najbardziej warto zobaczyć? Jak przygotować się do wycieczki i czy nadal potrzebny jest test na COVID? Na te i więcej pytań odpowiedzi znajdziecie w naszym przewodniku. Na zdjęciu ulubiony egipski kurort turystów z Polski: Hurghada. Simon Dannhauer, iStock / Getty Images Plus, zdjęcie ilustracyjne
Egipt to świetny kierunek na zimowy wypoczynek w sezonie 2022/2023. Ceny są nieco niższe niż latem, pogoda mniej upalna, kurorty i promenady mniej tłoczne. Zima w Egipcie to okazja do odpoczynku w słońcu, na złotych plażach pod turkusowym niebem, do nurkowania wśród raf koralowych, do oglądania surowego piękna pustyń i wspaniałych zabytków starożytnej cywilizacji. Jakie są zasady wjazdu do Egiptu zimą 2022/2023, ile kosztują wycieczki all inclusive, który kurort wybrać i na jaką wycieczkę fakultatywną pojechać? Prezentujemy praktyczny poradnik dla turystów: wakacje w Egipcie zimą 2022/2023.

Spis treści

Egipt na zimę 2022/2023 bez obostrzeń. COVID-19 już nie straszy

Zimą 2022/23 na granicach Egiptu nie obowiązują już żadne procedury wjazdowe. Kraj nie wymaga ani szczepienia przeciw koronawirusowi, ani pisemnego potwierdzenia negatywnego wyniku testu. W niektórych miejscach publicznych, np. szpitalach, wymagane jest noszenie maseczek ochronnych.

Jakie dokumenty są potrzebne, by przekroczyć granicę Egiptu?

Turyści z Polski, zmierzający do Egiptu, muszą też mieć przy sobie ważny paszport. Wizę turystyczną można wyrobić sobie online, w ambasadzie Egiptu lub na lotnisku już w Egipcie. Kosztuje 25 USD. W przypadku wycieczek zorganizowanych cena wizy często wliczona jest w ogólny koszt wycieczki.

Czytaj też: Wyspy Zielonego Przylądka na wakacje zimą 2022/23. Ceny, loty, pogoda, atrakcje, obostrzenia COVID. Oto najpiękniejsze wyspy archipelagu

Ile kosztują wycieczki all inclusive do Egiptu na zimę 2022/2023?

Nie brakuje ofert wycieczek all inclusive do Egiptu na zimę 2022/23. Polskie biura podróży mają turystom wiele do zaproponowania, a ceny nie są wygórowane, przynajmniej jak na egzotyczne wakacje w dobie inflacji i drożyzny.

Ile kosztuje 7-dniowa wycieczka all inclusive dla dwóch osób do Egiptu zimą 2022/23?

Oferty last minute

  • Biuro Itaka proponuje np. 7-dniowy pobyt dla dwóch osób w Marsa Alam w wygodnym hotelu z pełnym all inclusive za niecałe 2300 zł od osoby.
  • W biurze Rainbow ceny tygodniowych wakacji all inclusive w Marsa Alam w grudniu 2022 zaczynają się od 1941 zł. Przeciętny koszt wypoczynku w jednym z popularnych kurortów wynosi ok. 2-2,5 tys. zł od osoby.
  • Tydzień w Hurghadzie z Itaką na przełomie listopada i grudnia 2022 można kosztować nawet tylko 1930 zł od osoby.
  • W podobnej cenie możemy spędzić 7 dni w słonecznej Hurghadzie z biurami Coral Travel, Sun&Fun oraz ETI.
  • Pobyt w Tabie z Itaką kosztuje ok. 2000 zł od osoby.

Drożej przed Świętami i sylwestrem, nieco taniej w styczniu
Im bliżej Bożego Narodzenia i sylwestra, tym ceny wakacji all inclusive w Egipcie rosną, mniej więcej o 500-1000 zł od osoby, ale nadal można znaleźć atrakcyjne oferty w cenie poniżej 3000 zł od osoby. Ceny nieco spadają w styczniu, ale potem zaczynają powoli rosnąć aż do sezonu letniego, kiedy przeciętna wycieczka all inclusive do Egiptu na 7 dni kosztuje ok. 3-4 tys. zł od osoby.

Samoloty do Egiptu startują najczęściej z Warszawy, Katowic, Poznania i Gdańska. Lot trwa od 4 do 5 godzin.

Zima w Egipcie. Który kurort wybrać?

Biura podróży najczęściej oferują turystom wycieczki all inclusive do jednego z egipskich kurortów z możliwością wykupienia wycieczek fakultatywnych w inne miejsca, np. do Kairu czy Luksoru. Egipt słynie przede wszystkim z kurortów zlokalizowanych na wybrzeżu Morza Czerwonego.

Hurghada to prawdopodobnie najpopularniejszy wśród polskich turystów kurort Egiptu. To zarówno zagłębie turystyczne, oferujące wszelkiego rodzaju atrakcje, od nurkowania w Morzu Czerwonym po aquaparki, jak i baza wypadowa do wycieczek fakultatywnych do Doliny i Delty Nilu. W Samej Hurghadzie zwiedzać można np. meczet, koptyjski kościół i akwarium miejskie.

Plaże są tu czyste i złote, woda przejrzysta. Najpopularniejszymi miejscami do nurkowania są okolice wyspy Giftun i Abu Ramada, windsurfing uprawia się np. w pobliskim El Gouna. Pamiątki, przyprawy, a nawet cenne rękodzieło można kupić na bazarze w El Dahar, historycznej dzielnicy Hurghady, pamiętającej czasy, gdy miasto było jeszcze tylko cichą wioską rybacką.

Hurghada jeszcze kilka dekad temu była małą wioską rybacką. Z dawnych czasów zachowała się stara dzielnica z meczetem.
Hurghada jeszcze kilka dekad temu była małą wioską rybacką. Z dawnych czasów zachowała się stara dzielnica z meczetem. Photo by Mohammed Ragab on Unsplash

Marsa Alam słynie z prawdopodobnie najpiękniejszych plaż w całym Egipcie. Najsłynniejsza jest plaża w Abu Dabbab, gdzie można podglądać dziko żyjące żółwie.

Infrastruktura turystyczna jest w Marsa Alam świetnie rozwinięta, ale samo miasto nie ma dużego historycznego centrum. Na północ od Marsa Alam znajduje się jednak el Quseir, najstarszy port w regionie i najstarsza egipska wioska turystyczna, gdzie można kupić pamiątki, a nawet rękodzieło.

Sharm el-Sheikh to najpopularniejszy kurort na Synaju i Mekka entuzjastów nurkowania. Poza nurkowaniem i obserwacją bujnego życia w kolorowej rafie koralowej (jest tu ok. 250 raf!), kurort oferuje szereg atrakcji. Na Starym Mieście można zrobić zakupy na tradycyjnym bazarze, wypalić sziszę, a wieczorem potańczyć na dyskotece w Naama Bay; złocisty piasek zachęca do odpoczywania na plażach Sharm el-Sheikh. Jest tu także Muzeum Tutanchamona, w którym wystawia się kopie zabytków z Muzeum Egipskiego w Kairze.

Sharm el-Sheikh to najsłynniejszy kurort na Synaju. Łączy typowe turystyczne luksusy i atrakcje z surowym pięknem natury.
Sharm el-Sheikh to najsłynniejszy kurort na Synaju. Łączy typowe turystyczne luksusy i atrakcje z surowym pięknem natury. Photo by Irina Nakonechnaya on Unsplash

Taba to kurort na wybrzeżu Półwyspu Synaj. Krajobraz jest tu szczególnie piękny, a hotele stoją nad błękitną wodą u stóp malowniczych gór. Taba ma nieco inny charakter od innych ośrodków turystycznych, jest tu zaciszniej, a piękno natury odgrywa istotną rolę w tworzeniu atmosfery spokoju i wypoczynku.

Poza luksusowymi hotelami i świetnymi miejscami do nurkowania i podziwiania rafy koralowej, Taba to także brama z Egiptu do Izraela i Jordanii. Niestety, obecnie ruch na przejściu granicznym jest dla turystów zamknięty.

Marsa Matrouh to jeden z nielicznych egipskich kurortów na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Słynie z czystej wody i rozbudowanej promenady nad samym morzem. Z Marsa Matrouh jest szczególnie blisko do Aleksandrii czy Kairu, warto więc wybrać się na wycieczkę fakultatywną.

Marsa Matrouh to śródziemnomorski klimat nad Nilem. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 3.0.
Marsa Matrouh to śródziemnomorski klimat nad Nilem. Zdjęcie na licencji CC BY-SA 3.0. Roland Unger, CC BY-SA 3.0

Czytaj też: Dubaj na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive i najciekawsze atrakcje na tygodniowy wypoczynek w Dubaju i Abu Dhabi

Zimowe wakacje w Egipcie. Wycieczki fakultatywne: atrakcje i ceny

Spragnieni wrażeń nie muszą ograniczać się do luksusów i pięknej pogody, dostępnych w turystycznych kurortach. Oferta turystyczna Egiptu jest bardzo bogata, a biura podróży mają do zaproponowania swoim klientom wiele wycieczek fakultatywnych. Są wprawdzie dodatkowo płatne, ale dzięki nim można wzbogacić swoje wakacje o niezapomniane wrażenia i atrakcje.

Większość biur i kurortów (czasem też prywatnie przedsiębiorcy, także rodem z Polski) oferuje np. kursy nurkowania, rejsy katamaranem, ale też samochodowe safari po pustyni, czasem z możliwością wynajęcia quada. Safari pozwala odczuć potęgę i piękno natury na pustkowiu, wykonać niesamowite zdjęcia majestatycznych skał w świetle wschodzącego lub zachodzącego słońca, poobserwować pustynne zwierzęta, a także ludzi, Beduinów, którzy czasem wpuszczają turystów do swoich wiosek.

Wiele kurortów organizuje także safari wodne, podczas którego można oglądać rafę koralową ze specjalnych przeszklonych łodzi, a nawet popływać z delfinami w ciepłym Morzu Czerwonym.

Kurorty synajskie organizują często wycieczki w góry oraz do klasztoru św. Katarzyny i parku narodowego Ras Muhammad z pięknymi lasami namorzynowymi.

Ile kosztują wycieczki fakultatywne w Egipcie?

Cena wycieczki jest oczywiście zależna od jej rodzaju. Podczas negocjowania ceny (zawsze można próbować się targować) warto zwrócić uwagę na plan wycieczki i wszystkie zawarte w nim atrakcje. Nieraz może okazać się, że w tańszej wersji wycieczki nie ma np. rejsu po Nilu, a w droższej zabraknie zwiedzania konkretnego miejsca, albo że ceny biletów wejściowych do konkretnych atrakcji nie są zawarte w ofercie (co będzie wiązało się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów na miejscu).

Średnio - wycieczka quadami po pustyni to koszt około 30 dolarów za osobę, a rejs statkiem po Morzu Czerwonym to około 40-50 dolarów.

W Gizie stoją trzy wielkie piramidy. Strzeże ich Sfinks, wzniesiony naprzeciw piramidy króla Chefrena, drugiej co do wielkości. Ma charakterystyczny
W Gizie stoją trzy wielkie piramidy. Strzeże ich Sfinks, wzniesiony naprzeciw piramidy króla Chefrena, drugiej co do wielkości. Ma charakterystyczny "czubek" - to resztki okładziny z białego wapienia, która zachowała się do naszych czasów. Photo by Spencer Davis on Unsplash

Czytaj też: Tajlandia na jesień i zimę 2022/23: ceny wycieczek all inclusive, najlepsze atrakcje, pogoda, COVID, praktyczne porady

Egipt na zimę 2022/23. Najważniejsze atrakcje Doliny i Delty Nilu

Egipt nie byłby Egiptem bez cudownie pięknych zabytków starożytności. Wycieczki fakultatywne do Doliny i Delty Nilu, często trwające kilka dni, organizowane są z każdego turystycznego kurortu, a zwłaszcza z Hurghady. Biura podróży oferują też czasem wycieczki all inclusive nastawione na zwiedzanie zabytków cywilizacji starożytnego Egiptu, choć w dobie pandemii koronawirusa straciły one na popularności i obecnie rzadko udaje się je znaleźć w ofertach.

Trzeba też pamiętać, że przy opuszczaniu gubernatorstw, w których znajdują się nadmorskie kurorty, turyści mogą być zobowiązani do ukazania negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa.

Oto najwspanialsze zabytki starożytnego Egiptu, które każdy turysta powinien zobaczyć!

Aleksandria: tu największe wrażenie robią pozostałości po słynnej bibliotece Aleksandryjskiej, z której jednak została tylko jedna kolumna, tzw. Kolumna Pompejusza, dawniej zdobiąca świątynie Serapisa przy Bibliotece. Warto też zobaczyć starożytny teatr na Kom el-Dikka, który odkopują polscy archeolodzy.

Kair: w Kairze trzeba oczywiście zobaczyć piramidy w Gizie. Największa i najstarsza jest piramida Cheopsa, do której można wejść za dodatkową opłatą. Można także wybrać się do nieodległych ruin Memfis oraz zobaczyć piramidę schodkową faraona Dżosera w Sakkarze.

W samym Kairze koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Egipskie. Latem 2022 r. powinno zostać otwarte nowe, Wielkie Muzeum Egipskie w samej Gizie, w sąsiedztwie piramid. To właśnie tam mają ostatecznie zostać wystawione wszystkie skarby Tutanchamona oraz mumie faraonów. Bilet wstępu ma kosztować ok. 7 USD, wstęp do galerii mumii kolejne 9 USD.

Kair to największe miasto Afryki. Mieszka to prawie 10 mln ludzi. Metropolia rozrasta się w zawrotnym tempie. Piramidy w Gizie, które jeszcze 100 lat
Kair to największe miasto Afryki. Mieszka to prawie 10 mln ludzi. Metropolia rozrasta się w zawrotnym tempie. Piramidy w Gizie, które jeszcze 100 lat temu stały pośrodku pustyni, dziś otoczone są z każdej strony przez miasto. Photo by Omar Elsharawy on Unsplash

Luksor: to dawna stolica starożytnego Egiptu. Stoją tu słynne kompleksy świątynne Karnaku (Harem Północny) i tzw. świątyni luksorskiej (Harem Południowy). W Karnaku największe wrażenie robi wielka sala kolumnowa, a w świątyni luksorskiej – kolosalne posągi faraonów. Na zachodnim brzegu Nilu trzeba zwiedzić świątynie kultu grobowego władców, np. słynne Ramesseum, a także Dolinę Królów z grobowcem Tutanchamona.

Każdego roku faraon odbywał w świątyni w Luksorze specjalny rytuał, który miał mu przywrócić witalność i boską moc.
Każdego roku faraon odbywał w świątyni w Luksorze specjalny rytuał, który miał mu przywrócić witalność i boską moc. rperucho / pixabay.com

Asuan: z Hurghady można się wybrać na najdalsze południe, najpierw do Asuanu, gdzie podziwiać można piękną ptolemejską świątynię bogini Izydy, a potem aż za Zwrotnik Raka, do Abu Simbel nad jeziorem Nassera, gdzie stoją wielkie skalne świątynie króla Ramzesa II.

Dodatkowe atrakcje: spragnieni romantyzmu starożytnych ruin powinni odwiedzić także piękną świątynię bogini Hathor w Denderze, gdzie kapitele kolumn przedstawiają boginię o krowich uszach, a także nietypową świątynię Setiego I w Abydos, słynącą z pięknych reliefów.

W Denderze można podziwiać pięknie zdobioną świątynię bogini Hathor. Z kapiteli kolumn spogląda sama bogini o twarzy kobiety, ale uszach krowy. Krowa
W Denderze można podziwiać pięknie zdobioną świątynię bogini Hathor. Z kapiteli kolumn spogląda sama bogini o twarzy kobiety, ale uszach krowy. Krowa była jedną z postaci bogini, uznawanej za Wielką Karmicielkę bogów i ludzi. Abrill_, iStock / Getty Images Plus

Czytaj też: Egipt droższy na zimę, ferie i wakacje? Rząd wprowadził ceny minimalne w hotelach nad Morzem Czerwonym. Co to oznacza dla turystów?

Zimowe wakacje w Egipcie. Informacje praktyczne dla turystów

Pogoda. Od listopada do kwietnia w Egipcie trwa łagodna zima. Pogoda jest nadal słoneczna, ale upały nie są tak dotkliwe, jak latem. Zima to więc świetny czas na wypoczynek w Egipcie, a wielu podróżnych uważa, że wręcz najlepszy.

W grudniu i styczniu średnia temperatura powietrza w dzień wynosi w Egipcie 20 stopni Celsjusza, a w nocy 10 stopni, woda ma ok. 23 stopnie. Opady prawie się nie zdarzają. Ale bywa wietrznie.

Co zabrać do Egiptu? Każdy turysta powinien mieć ze sobą krem z filtrem UV, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.
Nie zaszkodzi też zabrać ze sobą coś cieplejszego, bo różnica temperatur między dniem a nocą bywa w Egipcie dość znaczna, zwłaszcza w czasie wypadów na pustynie. Poza kurortami turystycznymi dobrze też nosić ubrania zasłaniające w całości nogi i ramiona – tego wymaga obyczajowość muzułmańska.

W apteczce podróżnej dobrze mieć np. lek przeciwbiegunkowy, węgiel aktywowany i wapno. Z uwagi na sytuację pandemiczną trzeba też mieć ze sobą maseczkę i żel antybakteryjny.

Skalna świątynia Ramzesa II i królowej Nefertari w Abu Simbel także została pocięta na bloki i przeniesiona wyżej, by nie zalały jej wody Jeziora Nasera.
Skalna świątynia Ramzesa II i królowej Nefertari w Abu Simbel także została pocięta na bloki i przeniesiona wyżej, by nie zalały jej wody Jeziora Nasera. Przenosiny świątyni w latach 60. XX w. nadzorował polski archeolog, Kazimierz Michałowski. Photo by AussieActive on Unsplash

Szczepienia. Przed podróżą do Egiptu nie trzeba szczepić się przeciwko egzotycznym chorobom, choć lekarze i przewoźnicy często zalecają profilaktyczne szczepienia przeciw tężcowi, polio, zapaleniu wątroby i durowi brzusznemu. Pełną listę zalecanych szczepień do Egiptu można znaleźć online.

Klątwa faraona. Turyści z Europy często miewają w Egipcie dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wywołane przez odmienną florę bakteryjną, zwane żartobliwie klątwą faraona. By uniknąć dolegliwości, należy starannie przestrzegać zasad higieny, często myć ręce, dokładnie płukać owoce i warzywa, kupione w sklepie czy na targowisku, pić tylko wodę butelkowaną, a także nie przesadzać z obfitością posiłków.

W przypadku wystąpienia dolegliwości, można poratować się lekami dostępnymi w każdej egipskiej aptece po dość przystępnych cenach. Apteki na terenie kurortów turystycznych z reguły są dobrze wyposażone.

Można także wzmocnić własną florę bakteryjną jeszcze przed przylotem do Egiptu. Wystarczy w zażywać przez mniej więcej 2 tygodnie przed wylotem dostępne bez recepty suplementy probiotyczne albo wprowadzić do diety jogurty i kefiry z aktywnymi kulturami bakterii.

Strefa czasowa. W Egipcie jest o jedną godzinę później niż w Polsce.

Gniazdko i napięcie elektryczne. Gniazdka w Egipcie mają taki sam kształt, jak w Polsce, przejściówki nie są więc potrzebne, choć w bardziej odludnych miejscach zdarzają się także niestandardowe gniazdka.

Kolumny w nawie głównej Wielkiej Sali w Karnaku mają ponad 20 metrów wysokości.
Kolumny w nawie głównej Wielkiej Sali w Karnaku mają ponad 20 metrów wysokości. Photo by CALIN STAN on Unsplash

Waluta i ceny. Walutą nad Nilem jest funt egipski (EGP), wart ok. 26 groszy, który dzieli się na 100 piastrów. Egipcjanie bardzo chętnie posługują się także dolarami amerykańskimi i zazwyczaj właśnie w dolarach wylicza się ceny korzystania z atrakcji turystycznych w kurortach. Dolary chętnie są także przyjmowane w innych miejscach poza kurortami i w ramach cen ustalanych w czasie targowania się. Kurs dolara liczy się wtedy raczej na oko. USD są także mile widziane jako napiwki.

Ceny w Egipcie bywają bardzo różne. W sklepach hotelowych i na terenie kurortów turystycznych są wyższe niż w miejscach, gdzie najczęściej zaopatrują się sami Egipcjanie. Poza kurortami butelka wody kosztuje ok. 5 EGP, 0,5 kg chleba 9 EGP, posiłek w taniej jadłodajni 50 EGP. Ceny usług i towarów podlegają negocjacjom (targowaniu), w sklepach przeznaczonych dla turystów są jednak z góry ustalone.

Ceny za korzystanie z atrakcji turystycznych najczęściej nie są wygórowane. Zwiedzanie wnętrza piramidy Cheopsa to w przeliczeniu koszt ok. 100 zł, nurkowanie z wypożyczonym sprzętem także powinno kosztować ok. 100 zł.

Obyczaje. Egipt jest krajem muzułmańskim, obyczajowość jest dość surowa. Poza teren kurortów turyści powinni nosić ubrania zasłaniające całkowicie nogi i ramiona.

Dni urzędowo wolne wypadają w piątek i sobotę, ale w wielu miejscach także w niedzielę urzędy działają krócej lub wcale. Za to sklepy są z reguły otwarte 7 dni w tygodniu.

Egipcjanie lubią się targować. Na targowiskach do dobrego tonu należy negocjowanie ceny. Wiele towarów nie ma metek z cenami lub też ceny podane są w cyfrach arabskich (innych niż używane przez nas), co niestety skazuje wielu podróżnych na łaskę sprytnego egipskiego kupca, który często zawyża rzeczywistą cenę towaru. Niektóre sklepy, przeznaczone specjalnie dla turystów, mają sztywne, z góry ustalone ceny.

Egipt napiwkami stoi. Na napiwek mówi się tu bakszysz, a słowo to oznacza „prezent”. Dolar napiwku należy się za niemal każdą drobną usługę i pomoc, także ze strony obsługi hotelowej.

Surowe góry Synaju pięknie prezentują się o każdej porze dnia i nocy. Klasztor św. Katarzyny stoi u stóp Góry Mojżesza, identyfikowanej według tradycji
Surowe góry Synaju pięknie prezentują się o każdej porze dnia i nocy. Klasztor św. Katarzyny stoi u stóp Góry Mojżesza, identyfikowanej według tradycji z Horebem, czyli miejscem, w którym Mojżesz otrzymał od Boga tablice z przykazaniami. Photo by Dyaa Eldin Moustafa on Unsplash

Czytaj też: Dominikana: idealny kierunek na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive, najlepsze atrakcje, praktyczne porady dla turystów

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mundial 2022. Sonda przed meczem Polska-Francja

Materiał oryginalny: Egipt: zima 2022/2023. Ceny wycieczek all inclusive, atrakcje, praktyczne porady. Który kurort wybrać, kiedy pogoda jest najlepsza? - Strona Podróży

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie