Dziś gra Pogoń: była porażka, był remis, teraz czas na wygraną [LIVE]

(mc)
Edi Andradina (z prawej) i Mariusz Zganiacz, w pierwszym w tym sezonie starciu beniaminków. Wówczas wygrał Piast 1:0. Andrzej Szkocki
W niedzielę początek rundy wiosennej w Szczecinie. Na stadion przy ul. Twardowskiego zawita inny beniaminek, Piast Gliwice. Pogoń, po porażce i remisie w dwóch pierwszych meczach, teraz liczy na zwycięstwo.

Pogoń po trzech kolejkach jesieni miała na koncie tylko trzy punkty. Udało się bowiem wygrać z Zagłębiem Lubin, ale później przyszły porażki z Lechią Gdańsk i Piastem. Wiosną zaczęła się dla Portowców porażką na Dolnym Śląsku i remisem w Trójmieście. W niedzielę o godzinie 14.30 Pogoń podejmie gliwiczan.

Zapraszamy na relację radiową LIVE:

Live broadcast by Ustream

W meczu jesiennym obu drużyn padł wynik 1:0 dla Piasta. W Gliwicach Portowcy przegrali po bramce Wojciecha Kędziory z kontrowersyjnego rzutu karnego. Tych kontrowersji nie zabrakło także w Gdańsku, jednak to Pogoń skorzystała w ostatniej minucie i Edi Andradina nie pomylił się jedenastu metrów.

W niedzielę sędzią spotkania z Piastem będzie Paweł Pskit z Łodzi. W pierwszych wiosennych kolejkach (ligowych i pucharowych) arbitrom dostaje się niemal z każdej strony, ale w pełni zasłużenie. Pskit w rundzie rewanżowej prowadził już spotkanie z udziałem Piasta. Gliwiczanie polegli w Zabrzu 0:1. Jesienią ów arbiter prowadził jeszcze dwa inne pojedynki ekipy z Górnego Śląska. Pogoni gwizdać będzie po raz pierwszy. Miejmy nadzieję, że nie będziemy go oglądać w głównej roli.

Co słychać w Pogoni? Trener Artur Skowronek doczekał się powrotu do zdrowia Juliena Tadrowskiego, a występ Roberta Kolendowicza (choćby w drugiej połowie) wahać się będzie pewnie do samej niedzieli. Tadrowski może zastąpić Petera Hrickę na prawej stronie defensywy i chyba do tego dojdzie. Słowak nie zaprezentował się najlepiej w dwóch ostatnich pojedynkach. Kibice chcą zobaczyć ostatni z nowych nabytków w spotkaniu ligowym. Takuya Murayama wystąpił w meczu z Lechią, zaś Tomasz Chałas w pierwszej połowie w Lubinie.

Od początku spotkania powinien wystąpić tym razem Edi Andradina. Trener Skowronek w poprzednim meczu wpuścił Brazylijczyka dopiero w drugiej połowie, ale uprzedził pomocnika o tym pomyśle
już wcześniej. Edi wszedł na boisko i wykonał swoją robotę. Wywalczył karnego i sam go strzelił. Trochę bez formy wydaje się być Takafumi Akahoshi. Być może to czas, by dać szansę od początku spotkania Bartoszowi Ławie. Do gry w obronie powinien wrócić Przemysław Pietruszka. O miejsce na prawej stronie pomocy biją się Murayama oraz Adam Frączczak. Jeżeli zabraknie Kolendowicza, obu skrzydłowych możemy zobaczyć w pierwszej jedenastce. No chyba, że trener Skowronek postawi na Mateusza Lewandowskiego bądź Adriana Budkę.

Trener Skowronek jeszcze wiosną nie przetestował ustawienia 3-5-2, które mocno było zimą sprawdzane. W pojedynku z Piastem Pogoń powinna jeszcze zagrać starym ustawieniem.

Pogoda nie rozpieści w niedzielę fanów. Zapowiadana jest ujemna temperatura oraz małe opady śniegu. Niedziela to dzień, w którym niektórzy kibice po raz pierwszy zobaczą na żywo wiosenną Pogoń. Fani zasiądą na lekko odświeżonym (dzięki wymianie krzesełek) stadionie im. Floriana Krygiera. Co przygotowują fani szczecińskiego zespołu na ten mecz?

- To zawsze jest element zaskoczenia - mówi Szymon Zieliński ze stowarzyszenia kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy". - Zapraszamy do dopingu. Na meczu powinni pojawić się również sympatycy Piasta, a to także zawsze pozytywna rzecz, gdy kibice jeżdżą za swoją drużyną.