Świt Skolwin zremisował u siebie 1:1 z Bałtykiem Gdynia.
Świt Skolwin zremisował u siebie 1:1 z Bałtykiem Gdynia. Sebastian Wołosz
Przegląd piłkarskich wydarzeń od III ligi do okręgówek.

Remis rycerzy wiosny

W hitowym meczu 26. kolejki III ligi piłkarskiej Świt Skolwin zremisował 1:1 z Bałtykiem Gdynia.

Zderzenie najlepszych klubów rundy wiosennej miał być smacznym deserem na koniec długiego weekendu i faktycznie, gra Świtu Skolwin i Bałtyku Gdynia momentami mogła się podobać. Przed przerwą skolwinianie imponowali skutecznością w obronie. Przemysław Matłoka interweniował po raz pierwszy w 41. minucie. Świt prowadził już wówczas 1:0 dzięki strzałowi Pawła Krawca z rzutu karnego.

Był to osobisty rewanż Krawca na Bałtyku. Trzy lata temu zmarnował jedenastkę w meczu z tym przeciwnikiem.

Te trafienie wystarczyło do remisu 1:1. Drużyna z Trójmiasta zaatakowała po przerwie i zdobyła gola po strzale Tomasza Bejuka.

Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Krawiec (16-karny) - Bejuk (78)
Świt: Matłoka - Graś, Bil, Odlanicki-Poczobut, Bidny, G. Szczepanik, O. Szczepanik, Krawiec (82 Krystek), Ortel, Jóźwiak, Filipowicz (72 Walków)

30 minut wystarczyło na zdobycie pięciu goli w meczu Pogoni II Szczecin z Leśnikiem Manowo. Rezerwiści nie mieli litości dla outsidera. Prowadzili 4:1, a największe zamieszanie robili na skrzydłach. Dwie bramki zdobył Mateusz Bochnak, jedną Rafał Maćkowski. Polował na Leśniku jak potrafił Patryk Paczuk, który z pozycji prawego obrońcy wrócił na napastnika. Jego cnotą musi być cierpliwość. Wynik na 5:1 ustalił nie wychowanek Floty Świnoujście, a Seiya Kitano.

Wygrana pod Koszalinem była obowiązkiem Pogoni i z poczuciem dobrze wykonanego zadania zbliżyła się do utrzymania.

Leśnik Manowo - Pogoń II Szczecin 1:5 (1:4)
Bramki:
Szatkowski (29) - Maćkowski (7), Bochnak 2 (20, 27), Kowalczyk (24), Kitano (65)
Pogoń: Henger - Borucki, Wawrzynowicz, Stańczyk, Matynia, Cincadze (46 Kitano), Pawłowski, Bochnak (55 Jaroch), Kowalczyk, Maćkowski (67 Kuśmierek), Paczuk (55 Zieliński)

Daleko od utrzymania jest natomiast Vineta Wolin, która w 88. minucie meczu z Górnikiem Konin doprowadziła do remisu 3:3. To pierwszy punkt Wikingów od 12 listopada.

Górnik Konin - Vineta Wolin 3:3 (3:1)
Bramki: Adamczewski (29), Groszkowski (30), Majewski (43-karny) - Adam Nagórski 2 (15, 53), Kosacki (88)
Vineta: Rusek - Skorb, Jeż, Fijałkowski, Kosacki, Wach (55 Lee), Łodyga, Hilicki (78 Cyburt), Gałecki, Adrian Nagórski, Adam Nagórski

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Chemik Bydgoszcz - Elana Toruń 0:0, Pogoń Lębork - Polonia Środa Wielkopolska 3:2, Sokół Kleczew - Lech II Poznań 6:1, KKS 1925 Kalisz - KS Chwaszczyno 1:0, GKS Przodkowo - Jarota Jarocin 3:2, Wda Świecie - Gwardia Koszalin 0:1

IV liga - 26. kolejka

Wyniki: Gryf Polanów - Piast Chociwel 0:2, Hutnik Szczecin - Sparta Węgorzyno 3:0, Energetyk Gryfino - MKP Szczecinek 1:2, Dąb Dębno - Jeziorak Załom 6:0, Astra Ustronie Morskie - Gryf Kamień Pomorski 3:3, Ina Goleniów - Osadnik Myślibórz 1:1, Arkadia Malechowo - Rasel Dygowo 0:1, Bałtyk Koszalin - Kluczevia Stargard 4:2, Olimp Gościno - Drawa Drawsko Pomorskie 3:0 (wo.)

Liga okręgowa - 23. kolejka

Wyniki: Chemik Police - Stal Szczecin 5:0, Piast Karsko - Rega Trzebiatów 0:1, Polonia Płoty - Odra Chojna 2:2, Błękitni II Stargard - Morzycko Moryń 2:2, Zorza Dobrzany - Mierzynianka 2:1, Arkonia Szczecin - Wybrzeże 2:0, Iskra Golczewo - Czarni Lubanowo 1:1, Ina Ińsko - Błękit Pniewo 1:1

Klasa okręgowa - gr. północna, 23. kolejka

Wyniki: Masovia Maszewo - Ehrle Dobra Szczecińska 1:3, Mewa Resko - Zootechnik Kołbacz 4:1, Wicher Brojce - Iskierka Szczecin 3:0, Błękitni Trzygłów - Sparta Gryfice 3:1, Orzeł Łożnica - Sarmata Dobra 1:3, Pomorzanin Krąpiel - Flota Świnoujście 0:6, Promień Mosty - Pomorzanin Nowogard 3:2 Odrzanka Radziszewo - Tanowia Tanowo 3:3

Klasa okręgowa, gr. południowa, 23. kolejka

Wyniki: Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Mechanik Warnice 2:1, Koral Mostkowo - Orkan Suchań 1:3, Sęp Brzesko - Klon Krzęcin 1:2, Unia Dolice - SCRS Barlinek 1:1, Gavia Choszczno - Biali Sądów 0:0, Kłos Pełczyce - Sokół Pyrzyce 1:1, Mieszko Mieszkowice - Ogniwo Babinek 2:3.Zieloni Zielin - Polonia Giżyn 1:1

Ekstraliga kobiet - 23. kolejka

Zawodniczki Olimpii Szczecin udały się na pierwszy mecz w grupie spadkowej do Piaseczna. Ostatnia drużyna tabeli nie sprawiła problemów przyjezdnym. Szczecinianki do przerwy prowadziły 3:0. W weekend Olimpia zagra u siebie z AZS PSW Biała Podlaska. Mecz w niedzielę o godz. 11 na obiekcie przy ul. Bandurskiego.

GOSiR Piaseczno - Olimpia Szczecin 0:3 (0:3)
Bramki: Ratajczyk (5), Sudyk (18), Szymaszek (29).
Olimpia: Niesterowicz - Preś, Szwed, Böhm, Szymaszek (64 Szafrańska), Lachman (73 Łuczak), Fil (79 Witczak), Janik, Niewolna, Sudyk (66 Szymańska), Ratajczyk (84 Brodzik)

Pozostałe wyniki 23. kolejki: AZS Wrocław - Medyk Konin 1:3, AZS PWSZ Wałbrzych - Czarni Sosnowiec 1:1,Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź 4:0, GOSiR Piaseczno - Olimpia Szczecin 0:3, Mitech Żywiec - AZS UJ Kraków 1:4, AZS PSW Biała Podlaska - Sztorm Gdańsk 1:2