Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziecinnie proste: Bezpieczeństwo od najmłodszych lat [WIDEO, ZDJĘCIA]

Karolina Jaskólska
Zdarzały się przypadki, że dziecko uratowało dorosłego. Gdyby nie ten mały bohater, sytuacja skończyłaby się tragicznie. Warto od najmłodszych lat uczyć dziecko, jak powinno reagować w kryzysowych sytuacjach.

Jak wiadomo, dla dzieci najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. Idąc za tą teorią Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie organizuje zajęcia dla najmłodszych. Oczywiście wszystko dostosowane do wieku naszych pociech.

Oprócz zwiedzania bazy ratowników i karetki, dzieci mają szansę dowiedzieć się na czym polega resuscytacja, co zrobić gdy kolega czy koleżanka się zakrztusi oraz co powiedzieć dzwoniąc pod nr 112.

Od najmłodszych lat powinniśmy o tym mówić. W razie nagłego wypadku (choć miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby) to wszystko może przynieść efekty.

Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka programu!

Jeżeli wpadł Ci do głowy superpomysł, który możemy zrealizować, napisz:

ZOBACZ TEŻ:

Ugryzienie przez domowego żółwia, połknięta zawleczka od puszki z piwem, drapiące palce, egzorcyzmy... - oto najdziwniejsza zgłoszenia, które w Szczecinie odebrali pracownicy pogotowia. A kiedy należy wzywać pogotowie? Zobacz szczegóły!Pogotowie powinniśmy wzywać wyłącznie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. - Niestety wielu mieszkańców naszego regionu wciąż dzwoni pod numery alarmowe prosząc o interwencje w sprawach błahych lub takich, w których pomoc powinni uzyskać np. u lekarza rodzinnego lub stomatologa – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.Pacjenci notorycznie błędnie dzwonią do dyspozytorni i proszą o przewiezienie do przychodni lub transport do szpitala, bo mają skierowanie na badania. Nierzadko powody wezwania karetki przez pacjentów są kuriozalne, zabawne lub zaskakujące. Zobacz przykłady niektórych takich niezasadnych wezwań na kolejnych podstronach! >>>WIDEO: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Najdziwniejsze zgłoszenia na pogotowie w Szczecinie. Zobacz,...

Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zostało powołane 11 sierpnia 1949 roku i początkowo mieściło się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego 63. 24-godzinne dyżury zabezpieczali lekarze medycyny i felczerzy. Zakres usług obejmował także działalność ambulatoryjną, stomatologię i wenerologię. Obszar działalności obejmował Szczecin i jego okolice.

Pogotowie ratunkowe w Szczecinie dawniej i dziś. Warszawa i ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński