MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dyskusja na sesji Rady Miejskiej w Policach. Protokół po kontroli ZWiK w Policach, której nie było

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Na sesji Rady Miejskiej w Policach radni dowiedzieli się o nieskutecznej kontroli Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach. To gminna spółka, ale radnym nie udało się zobaczyć dokumentacji firmy. Zdaniem niektórych to niebezpieczny precedens.

Jednym z najważniejszych punktów ostatniej sesji była informacja dotycząca sprawozdania przewodniczącego komisji rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Policach. Szkopuł w tym, że kontroli nie udało się przeprowadzić. Radni nie chcieli podpisać oświadczeń o dochowaniu tajemnicy. Bez tego prezes ZWiK nie chciał udostępnić dokumentacji.

- Komisja nie wykonała kontroli - przyznał Wiesław Gaweł, radny "Gryfa XXI" i przewodniczący komisji rewizyjnej. - Komisja nie zrealizowała uchwały rady miejskiej. Zasięgałem wielu opinii prawnych, wszyscy znawcy prawa byli zaskoczeni byli, że ktoś żąda od radnego zachowania tajemnicy i podpisywania dodatkowego dokumentu. Boję się, że każda następna kontrola prowadzona przez nas, może napotykać na opory.

Według innego z radnych doszło do złamania prawa.

- Stworzyliśmy precedens, bo każda kontrola przeprowadzona przez komisję rewizyjną będzie mogła zostać torpedowana. To ewidentna obstrukcja, tym torem mogą pójść inne jednostki - uważa Kamil Olszewski, radny PiS.

Według kolejnego radnego komisja wyczerpała wszelkie możliwości formalno-prawne.

- Wiemy, że odbiliśmy się od ściany. Trudno tu mówić o jakiejkolwiek kontroli, mnóstwo buty i arogancji, pouczanie radnych, zamieszczanie dziwnych oświadczeń, procesy - mówi Damian Walczak, radny KO.

W czasie sesji nie zabrakło żartów.

- Wymagano od radnych, żeby tajemnica była zachowana bezterminowo. Nie wiem, czy do końca świata? Czy do śmierci radnego? To już kuriozum. Jak radny nie będzie radnym to tajemnica też go obowiązuje - żartował Jakub Drzazga, radny PiS.

O komentarz dotyczący kontroli radnych poprosiliśmy spółkę, czekamy na odpowiedź.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński