Dyrektor Opery na Zamku rezygnuje ze stanowiska

  Dyrektor Opery na Zamku rezygnuje ze stanowiska

  mk

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Angelika Rabiza, dyrektor Opery na Zamku, podjęła decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Dymisję złoży na ręce marszałka w poniedziałek.
  Angelika Rabizo, (jeszcze) dyrektor Opery na Zamku

  Angelika Rabizo, (jeszcze) dyrektor Opery na Zamku ©archiwum

  Angelika Rabizo o swojej decyzji powiadomiła po niedzielnej premierze spektaklu "Cztery pory roku".

  "Podjęłam decyzję o złożeniu rezygnacji ze stanowiska Dyrektora Opery na Zamku i w dniu jutrzejszym składam na ręce marszałka województwa prośbę o odwołanie mnie - pisze w wydanym oświadczeniu Angelika Rabizo. - To wyjątkowo trudna dla mnie decyzja, jednak poczucie odpowiedzialności za zobowiązania podjęte w dniu powołania na stanowisko dyrektora, nie pozwala mi dłużej tego stanowiska zajmować. Rezygnuję, ponieważ nie mam możliwości realizacji powierzonych mi zadań i odpowiedzialnego prowadzenia przebudowy Opery na Zamku. Rezygnuję w obliczu bezskutecznych, wielomiesięcznych prób zaangażowania organu założycielskiego Opery w problemy instytucji".

  Obecna dyrektor uważa, że Opera na Zamku wymaga zainteresowania i wsparcia władz województwa. Bez tego zakończenie inwestycji z sukcesem nie będzie możliwe.

  Konieczne jest podjęcie zarówno pilnych decyzji finansowych w celu dokończenia przebudowy, jak i debata nad przyszłością tej najsłabiej dotowanej w kraju opery.

  "Mimo to, zostawiam Operę na Zamku w stanie wyraźnego rozkwitu artystycznego - czytamy w oświadczeniu. - W okresie niemal 20 miesięcy mojej pracy zrealizowaliśmy aż 9 premier, które zdobyły serca coraz szerzej reprezentowanej widowni. Rozwijamy współpracę z niemieckim partnerem, dzięki czemu szczecińska publiczność ma okazję wysłuchać niezwykle rzadko wykonywanych wybitnych dzieł. Zdobyliśmy wiele nagród m.in. Bursztynowy Pierścień 2012, trzy nominacje do tegorocznego Bursztynowego Pierścienia, Nagrodę Dziennikarzy, International Classical Music Awards. Odnotowaliśmy niespotykane dotąd zainteresowanie mediów krajowych i zagranicznych, co dodawało nam motywacji do realizacji kolejnych ambitnych przedsięwzięć. W lipcu tego roku nagraliśmy kolejną płytę, która już w listopadzie ujrzy światło dzienne. Staliśmy się zgranym zespołem, ekipą skupioną wokół małego regionalnego skarbu, jaki stanowi dla nas Opera".

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów