Dwie szczecińskie drużyny futsalowe w 1/16 pucharu

Kryspin Kichler
Zawodnicy Paradise (białe koszulki) sprawili kibicom niespodziankę, wygrywając z wicemistrzem Polski Hurtapem Łęczyca (niebieskie koszulki).
Dwa zwycięstwa i dwie porażki to bilans spotkań naszych drużyn w 1/32 halowego Pucharu Polski. Do dalszej rundy awans wywalczyły Moto 46 Szczecin i Paradise Szczecin.
Futsal - pucharMecz 1/32 pucharu Polski Paradise Szczecin - Hurtap Leczyca.

Futsal - puchar

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Pogoń'04 Szczecin, która już w piątek przegrała 2:3 spotkanie z pierwszoligowym KS Gniezno. Losy spotkania przesądziła końcówka pierwszej połowy, kiedy to rywal wyszedł na 3:0. Przeważająca przez całe spotkanie Pogoń'04 odpowiedziała trafieniami Sebastiana Kolca i Rafała Andruszki.

Kolejną porażkę dołożyła w sobotę na Twardowskiego pierwszoligowa Polonia Szczecin, która po słabym spotkaniu przegrała z AZS UW Warszawa aż 1:4.

Z lepszym skutkiem swoje mecze rozgrywały sobotnim wieczorem drużyny lig środowiskowych. Lider I ligi ŚLF Moto 46 rozgromiło siódmą drużynę pierwszej ligi Kanglidę Gorzów Wielkopolski 12:2. W całym meczu przeważali gospodarze.

Umiejętnie zatrzymywali rywala stopniowo powiększając przewagę. Wysoką skuteczność zaprezentował Mateusz Maćkiewicz, który długo nękał rywali zaliczając aż siedem trafień. Trzy bramki dorzucił jeszcze Maciej Wójtowicz, a Łukasz Rutecki - dwie.

Najciekawszym spotkaniem był jednak pojedynek Paradise Szczecin z wicemistrzem Polski Hurtapem Łęczyca. Gospodarze, których nazwa w języku angielskim znaczy raj, całkowicie zdominowali utytułowaną drużynę ekstraklasy, która zlekceważyła szczecinian wysyłając do boju młodzież. W 5. minucie wystrzelił Łukasz Mendak. W kolejnych mądrą grę piłkarzy ŚLF ukoronowali bramkami Suwiński i Diaków co oznaczało sensację. Jednak chwila rozluźnienia spowodowała, że do przerwy schodzili prowadząc tylko 3:2. W drugiej połowie Hurtap przez większą część spotkania grał bez bramkarza, jednak bramki Liszczaka, Potocznego i dwie wypożyczonego z Pogoni'04 Mariusza Lewandowskiego spowodowały sensacje i ostatecznie było 7:5.

W 1/16 finału Paradise Szczecin spotka się AZS UW Warszawa, z kolei Moto 46 podejmować będzie KS Gniezno.