Dwa medale dla MKL Szczecin w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]

Artur Olejarz i Monika Jackiewicz
Artur Olejarz i Monika Jackiewicz Archiwum prywatne
MKL Szczecin uzyskał srebrny i brązowy medal podczas 93. Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

Wśród mężczyzn Artur Olejarz (MKL Szczecin) zdobył wicemistrzostwo Polski. Do złotego Kamila Jastrzębskiego z Kraśnika na 8-kilometrowej trasie stracił 6 sekund. Olejarz ma spore szanse na reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 12 grudnia w Dublinie.

W gronie seniorek brązowy medal zdobyła Monika Jackiewicz (MKL). Panie rywalizowały na dystansie 6 km i Jackiewicz pokonała trasę w czasie 23 minut i 38 sekund. Wygrała Beata Topka z Borzytuchomia, która była szybsza o 17 sekund, a drugie miejsce zajęła Aleksandra Lisowska z Olsztyna. Mistrzyni Polski z maratonu była o 6 sekund gorsza od złotej medalistki. Ósme miejsce zajęła Joanna Woźniak (RAZ Szczecin).

- Dla Moniki to 5. medal Mistrzostw Polski w tym roku – podkreślił z dumą MKL Szczecin w mediach społecznościowych.

Mistrzostwa odbywały się na dwóch dystansach – dłuższym i krótszym. W biegu na 4 km wśród pań Milena Sadowska (Pomorze Stargard) była 6., a Natalia Gulczyńska (RAZ) siódma.

W rywalizacji młodzieżowców (do 20 lat) Paweł Gadomski (Hermes Gryfino) był 10. na 6 km, a Dawid Komoda (Pomorze) 7. na 3 km.
W kategorii wiekowej do lat 18 naszych sportowców zabrakło w czołowych „10”.