MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drżyjcie gangsterzy. Prokurator Zapaśnik wróciła

Mariusz Parkitny
Na zdjęciu Prok. Artur Maludy wita w progach prokuratury prok. Barbarę Zapaśnik
Na zdjęciu Prok. Artur Maludy wita w progach prokuratury prok. Barbarę Zapaśnik
Dobra wiadomość dla mieszkańców, dużo gorsza dla bandytów w zorganizowanych grupach przestępczych. Z prokuratorskiej emerytury (tzw. stan spoczynku) po dwóch latach wróciła prok. Barbara Zapaśnik, pogromczyni gangów, m.in. Marka M. ps Oczko.

Informacją o tym niespodziewanym powrocie Prokuratura Regionalna w Szczecinie pochwaliła się na swojej stronie internetowej wczoraj po południu.

Powrót "żelaznej Baśki" to duży sukces szefa prokuratory regionalnej, prok. Maludego, który namówił ją na powrót na pierwszy front walki z przestępczością zorganizowaną.

Ale to także dowód na to, o czym piszemy od kilku dni, że zorganizowana przestępczość znów w Szczecinie podnosił głowę po kilku latach bezkrólewia i prokuratura ściąga doświadczonych prawników do walki z gangsterką.

Świadczą o tym ostatnie egzekucje gangsterskie (w Dąbiu zabito siekiera byłego boksera bo wtrącał się w interes hazardowy, czy postrzelenie młodego mężczyzny w tym tygodniu na ul. Chodkiewicza).

A oto oficjalny życiorys prok. Zapaśnik, który zamieściła PR w Szczecinie.

1 czerwca 2016 r. Prokurator Regionalny w Szczecinie Pan Artur Maludy wręczył Pani prokurator Bogusławie Zapaśnik dekret przywracający Panią prokurator z dniem 1 czerwca 2016 r. do czynnej służby na stanowisku prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Pani Bogusława Zapaśnik pracowała w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury od 1 września 1982 r. Od 4 maja 1995 r. Pani prokurator wykonywała obowiązki w Prokuraturze Wojewódzkiej w Szczecinie w Wydziale VI ds. Przestępczości Zorganizowanej, a następnie od 1 kwietnia 2000 r. w Wydziale VI ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, gdzie prowadziła poważne sprawy dotyczące zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym, doprowadzając do skazania członków związku przestępczego. Ponadto nadzorowała śledztwa o wielowątkowych i skomplikowanych stanach faktycznych i prawnych.

Pani prokurator Bogusława Zapaśnik z dniem 15 grudnia 2004 r. została powołana na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, a następnie z dniem 1 stycznia 2005 r. przeniesiona na stanowisko prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, gdzie pracowała do 21 kwietnia 2014 r. Następnie z dniem 22 kwietnia 2014 r. przeniesiona została w stan spoczynku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński