Druga porażka szczypiornistów Pogoni Szczecin

Paweł Krupa nie zawiódł w ofensywie. Zdobył aż 10 bramek dla Pogoni.
Paweł Krupa nie zawiódł w ofensywie. Zdobył aż 10 bramek dla Pogoni. Kuba Hajduk/archiwum
Portowcy przegrali na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 26:29 i spadli na piąte miejsce w tabeli Superligi.

Wynik jest nieco mylący, bo przewaga gospodarzy była dużo większa. Kwidzyn, mimo braku Macieja Mroczkowskiego i Marka Szpery, zagrał bardzo ambitnie i przede wszystkim skutecznie. Spore zagrożenie gospodarze stwarzali z drugiej linii, a ciężar zdobywania bramek rozłożył się na kilku zawodników.

W Pogoni osłabienie jedno, ale jak się okazało - znaczące. Mateusz Zaremba przyjechał do Kwidzyna z wysoką gorączką i mecz oglądał z trybun. Na prawym rozegraniu zastępowali go Kirył Kniaziew i Patryk Biernacki. Pogoni brakowało jakości w drugiej linii. Nie był to najlepszy mecz Michala Bruny i Łukasza Gieraka, który jedyną bramkę zdobył w samej końcówce.

Ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Paweł Krupa, który trafił aż 10 razy, ale był w tym osamotniony. Remis na tablicy wyników po raz ostatni był przy rezultacie 4:4. MMTS nie dał się dogonić przed przerwą, ani tuż po wznowieniu. W 54. minucie gospodarze prowadzili aż 28:20.

Portowcy popełnili masę błędów w obronie, zawiedli obaj bramkarze, a w ataku szło tylko Krupie i to po indywidualnych akcjach.

Po bardzo udanym początku sezonu Pogoń złapała lekką zadyszkę. Szansa na poprawienie humorów już w najbliższą środę. Szczecinianie w Azoty Arenie zagrają z KPR Legionowo. Początek spotkania o godz. 18.30.

MMTS Kwidzyn - Pogoń Szczecin 29:26 (14:11)
MMTS:Kiepulski, Dudek - Genda 6, Nogowski 5, Klinger 4, Zadura 4, Peret 3, Kryszeń 3, Seroka 1, Rosiak 1, Pilitowski 1, Potoczny 1, Janikowski, Szczepański.
Pogoń:Tatar, Kryński - Krupa 10, Kniaziew 5, Walczak 2, Krysiak 2, Jedziniak 2, Biernacki 2, Bruna 1, Grzegorek 1, Gierak 1.