MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga S6. Podpisano umowy na kolejne odcinki trasy

[email protected]
Archiwum
Podpisano umowy na kolejne dwa odcinki ekspresowej S6. Tym samym cała Trasa Kaszubska między Bożympolem Wielkim a Gdynią jest projektowana. Pierwsze auta pojadą nową drogą w drugiej połowie 2021 roku.

Fragment z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemud to dwa 10-cio kilometrowe odcinki Trasy Kaszubskiej, które formalnie mają już wykonawców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowy z firmami, które zostały wyłonione w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie ekspresówki.

Pierwszy odcinek wykona przedsiębiorstwo PORR SA za niespełna 338 mln zł. Na tym fragmencie powstaną trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino. Realizację drugiego zadania między Luzinem a Szemudem (z węzłem) zlecono Budimeksowi. Koszt to 335,8 mln zł.

Wcześniej, bo w marcu podpisano umowę ze spółką Polaqua dla odcinka od Szemud do Gdyni o długości ok. 20 km.

Przypomnijmy, że na początku czerwca Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zdecydował, że trasa od Lęborka przez Słupsk do Koszalina będzie realizowana w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Wg. tego pomysłu drogę wybudować ma prywatny inwestor, któremu rząd uiści opłatę za dostępność. Szczegóły są jeszcze dopracowywane. Prace budowlane na „słupskim” odcinku mogłyby się rozpocząć w 2020 roku.

Tymczasem S6 powstaje w woj. zachodniopomorskim. Trwa tam budowa 7 odcinków drogi S6 od Goleniowa (połączenie z drogą S3) do Koszalina wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Łącznie to ok. 140 km nowej, dwujezdniowej ekspresówki.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 mld zł.

Oglądaj także: Droga S6. Rozpoczęcia budowy odcinka na trasie Goleniów- Koszalin

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową galerię z postępu prac miesiąc po miesiącu na odcinku w okolicach Sianowa i Karnieszewic. Jak przebiegały prace począwszy od 2016 roku? Zobaczcie koniecznie!

Droga S6. Jak przebiegały prace miesiąc po miesiącu? [ZDJĘCI...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Droga S6. Podpisano umowy na kolejne odcinki trasy - Głos Pomorza

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński