MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Droga rowerowa na ul. Łubinowej w Szczecinie. To bardzo istotna trasa. Kiedy powstanie? Co się zmieni? - 22.04.2020

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Powstanie bardzo ważna ścieżka rowerowa na prawobrzeżu. Magistrat przekazał plac budowy wykonawcy dróg rowerowych i chodników wzdłuż ulicy Łubinowej w Szczecinie.

Niebawem rozpocznie się budowa dróg rowerowych i chodników wzdłuż ulicy Łubinowej, jednej z głównych arterii na prawobrzeżu Szczecina.

W ramach inwestycji po stronie wschodniej ulicy Łubinowej (od strony osiedla Majowego) powstaną ciągi pieszo-rowerowe o szerokości od 3,8 do 7 m, a na odcinku od ulicy Gombrowicza do ulicy Maciejowickiej - wewnętrzna droga wspomagająca, przeznaczona dla ruchu samochodowego, rowerowego oraz pieszego.

Projekt przewiduje również:

  • przebudowę przystanków,
  • budowę parkingu przy ul. Łubinowej 83-88
  • oraz rozbudowę sieci chodników prowadzących w kierunku osiedla Majowego.
  • Skorygowana zostanie także geometria wlotu w ul. Maciejowicką.

Po stronie zachodniej, wzdłuż całego odcinka ulicy Łubinowej zostanie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 4 do 8 m. Tu również powstaną nowe przystanki autobusowe, a także schody w kierunku osiedla Słonecznego. Wyremontowane zostaną tez zjazdy na drogi wewnętrzne i pętlę autobusową.

ZOBACZ TEŻ:

To ważna inwestycja, ponieważ ul. Łubinowa obsługuje istotne połączenia komunikacyjne, a w wielu jej miejscach brakuje porządnych dróg dla pieszych. Zaś, planowane po obu stronach, drogi rowerowe stworzą spójny ciąg z istniejącymi już ścieżkami wzdłuż ulic:

  • Handlowej,
  • Struga,
  • Wiosennej.

Tym samym możliwy będzie bezpieczny przejazd jednośladem:

  • z okolic dworca PKP w Dąbiu,
  • przez osiedle Słoneczne i Majowe,
  • na Bukowe.

Warto przypomnieć, że kilkaset metrów dalej trwa właśnie budowa fragmentu rowerowej Trasy Pojeziernej od ul. Dąbskiej do Gościnnej w Jezierzycach (ma być gotowa w listopadzie), która będzie połączona ze wspomnianym systemem tras.

Budowę prowadzi wyłonione w przetargu konsorcjum firm Ben-Bruk i Ben-Bruk Benedykt Chłap. Zakończenie prac planowane jest w marcu przyszłego roku, a koszt inwestycji to niecałe 8 mln zł.

Zdajesz na Kartę Rowerową? Sprawdź, czy znasz te zasady poruszania się rowerem!Jeździsz rowerem? O tych przepisach musisz pamiętać!

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński