Głos Szczeciński

Dożynki wojewódzkie w Drawsku Pomorskim [zdjęcia]

Drawsko po raz pierwszy było gospodarzem Wojewódzkiego Święta Plonów. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dopisała pogoda i humory.Uroczystości rozpoczęły

Krzysztof Bednarek

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/32] Następne

Drawsko po raz pierwszy było gospodarzem Wojewódzkiego Święta Plonów. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dopisała pogoda i humory.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. W intencji rolników w kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Liturgię sprawował ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Po Mszy św. Barwny korowód przemaszerował ulicami Drawska do parku Chopina. Tam starosta dożynek Bronisław Broniszewski z Żabinka i starościna Anna Brzezińska z Nętna przekazali gospodarzom dożynek chleb upieczony z mąki z tegorocznego ziarna.

A gospodarzami tegorocznych dożynek byli Ryszard Mićko członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, starosta drawski Stanisław Kuczyński i zastępca burmistrza Drawska Marek Tobiszewski. To oni, wspólnie z burmistrzami, wójtami i sołtysami zachodniopomorskich wsi, podzielili się chlebem z mieszkańcami. Na scenie wystąpiły regionalne zespoły ludowe. W ramach Jarmarku Ludowego w 70 stoiskach zaprezentowały się sołectwa, gminy, powiaty, a także twórcy ludowi. Odbyły się konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i stoisko. Wręczono nagrody w konkursach na "Sołtysa Roku 2018", na najpiękniejsze sołectwo oraz nagrody w plebiscycie "Mistrzowie Smaku 2018".


Zobacz także: Szczecinek: 7. MateriaFest w Szczecinku

Polecamy