Donald Trump w Polsce [ZDJĘCIA] Wizyta prezydenta USA w...

  Donald Trump w Polsce [ZDJĘCIA] Wizyta prezydenta USA w Warszawie [RELACJA NA ŻYWO]

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Majewski, Michał Kurowicki, Leszek Rudziński, Eliza Stępień, Aleksandra Gersz

  Polska

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 117

  Najnowsza -

  Donald Trump w Polsce. Donald Trump spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, wziął udział w sesji szczytu Trójmorza, a także wygłosił przemówienie na placu Krasińskich w Warszawie. Relacja z wizyty prezydenta USA w Polsce.
   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133517
  • Jeśli nie mogliście oglądać dziś przemówienia Donalda Trumpa na żywo, nic straconego. Poniżej publikujemy pełny zapis wideo wystąpienia prezydenta USA oraz Pierwszej Damy USA Melanii Trump. Jest też już dostępna oficjalna polska transkrypcja. To wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę!

   PEŁNY TEKST PRZEMÓWIENIA DONALDA TRUMPA NA PL. KRASIŃSKICH

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133717
  • Dyplomatyczne faux pas czy zamierzony gest? Agata Duda podczas pożegnania amerykańskiej pary prezydenckiej w pierwszej kolejności uścisnęła dłoń Pierwszej Damy, ignorując wyciągniętą rękę Donalda Trumpa. Część komentatorów uważa, że Agata Duda nie zrobiła tego przez nieuwagę, ale z rozmysłem, by zamanifestować swoją dezaprobatę dla seksistowskich wypowiedzi, z jakich Donald Trump jest znany.

   Źródło: RUPTLY/x-news
   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133719
  • Donald Tusk: Wystąpienie Trumpa wielką promocją Polski

   Do przemówienia prezydenta USA Donalda Trumpa, wygłoszonego na placu Krasińskich w Warszawie, odniósł się szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Będę zawsze podkreślał z satysfakcją, jeśli osoby tak znane i słuchane na świecie, nawet jeśli kontrowersyjne mówią dobrze o Polsce i naszej historii, to trzeba się cieszyć – powiedział.

   – Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsze wystąpienie prezydenta Trumpa w Warszawie jest wielką promocją Polski, naszej historii. To będę zawsze podkreślał z satysfakcją, jeśli osoby tak znane i słuchane na świecie, nawet jeśli kontrowersyjne mówią dobrze o Polsce i naszej historii, to trzeba się cieszyć. Przecież nie jest to nasz chleb powszedni. Ważne były też słowa o art. 5. Nie padły na szczycie NATO i to wzbudziło lekki niepokój, także w Europie i Polsce. Dzisiaj te słowa, może jeszcze nie do końca tak wybrzmiały, jakbyśmy chcieli wszyscy usłyszeć, ale mimo wszystko jest to wyraźny postęp w porównaniu do wcześniejszych deklaracji – powiedział Tusk.

   Były premier wystąpienie prezydenta USA określił jako „propolskie”. - Każdy mówi, co gospodarz chce usłyszeć, więc tutaj jesteśmy z tego zadowoleni, ale wiadomo, że z reguły goście tak czynią, natomiast także słowa pozytywne o Polsce jako części Zachodu, o Europie jako kluczowej części wspólnoty Zachodu, o dobrych relacjach transatlantyckich, to wszystko pokazuje, że prezydent Trump odrobił lekcję najnowszej historii w sposób, który może nas tylko cieszyć – powiedział Donald Tusk.

   Szef Rady Europejskiej przyznał, że sukces dyplomatyczny, jaki odniosła Polska w związku z przyjazdem Trumpa do Polski stanowi „trudny moment dla opozycji”.

   – Głównym wątkiem było takie budowanie pozycji Polski w oczach całej opinii międzynarodowej, bo jednak 90% tych zasłużonych komplementów i dobrych słów o Polsce, dotyczyło całej historii – „Solidarności” i papieża, oczywiście powstania, II wojny i wielkiej pozycji, jaką udało się zbudować wszystkim poprzednikom aktualnego rządu. (…) Na pewno dla opozycji to trudny moment, bo sukces dyplomatyczny jest bezdyskusyjny. Przyjeżdża prezydent najpotężniejszego państwa na świecie i mówi bardzo fajne rzeczy o Polsce i także o rządzących. Nie dziwię się, że to akurat ten dzień, w którym władze w Polsce mogą odczuwać satysfakcję i nic dziwnego – powiedział Tusk.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133713
  • The Independent

   Zwiezionym autobusami z całej Polski tłum skandował imię i nazwisko Donalda Trumpa podczas jego przemówienia w stolicy kraju Warszawie. Nad tysiącami widzów powiewały polskie i amerykańskie flagi. Prezydent USA mówił dużo o niezłomnej historii Polski. Jego słowa, co chwilę przerywane były przez entuzjastycznie reagujących ludzi. Sednem przemówienia było przypomnienie o niezłomnym duchu narodu polskiego. Trump sugerował, że zarówno Europa, jak i Stany Zjednoczone powinny wyciągnąć wnioski z niezłomnej postawy Polaków w Powstaniu Warszawskim. Porównał ten historyczny zryw przeciwko nazistowskim okupantom do starcia cywilizacji.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133711
  • The Guardian

   Prezydent USA podczas swojego wystąpienia w Warszawie wezwał Zachód do obrony swojej cywilizacji przed terroryzmem, biurokracją i erozją wartości.

   Trump ostrzegł, że Zachód musi przetrwać w obliczu szerokiej gamy zagrożeń. Rozciągają się one z jednej strony od islamskiego terroryzmu, a kończą na Rosji, etatyźmie i sekularyźmie.

   Na początku swojej czterodniowej wizyty w Europie, Trump wygłosił zabarwioną nacjonalistycznie mowę w Warszawie. Ostrzegł w niej, że brak wspólnych działań, może rozbić sojusz, który powstał jeszcze za czasów II Wojny Światowej.

   W drodze na szczyt państw grupy G-20 i przed spotkaniami z przywódcami m.in. Rosji, Chin i Niemiec, Trump w swoim warszawskim przemówieniu namalował obraz zachodniej cywilizacji, stojącej przed dziejowymi zagrożeniami. Wezwał do jej obrony. Prezydent USA mówił dużo o Polsce.

   Przypomniał, że polski naród potrafił przetrwać w obliczu okupacji nazistowskiej i sowieckiej. Nigdy nie starcił nadziei na zwycięstwo. Nigdy nie został złamany przez okupantów i nigdy nie zapomniał kim jest.

   Trump wykonał też ukłon w stosunku do rządzacej w Polsce, prawicowej, kontrowersyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość. Poparł konserwatywne wartości wyznawane przez przedstawicieli tego ugrupowania i wezwał inne kraje zachodniej Europy do ich obrony.

   Zgromadzony na przemówieniu tłum wyzwał obecnych tam w lożach VIP przedstawicieli opozycji od złodziei i zdrajców narodu polskiego.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133709
  • Reuters

   Prezydent USA Donald Trump określił Polskę jako wzorcowego sojusznika w budowaniu obrony w obliczu „destabilizującego zachowania Rosji”, a także zdawał się pochwalać polskie nieposłuszeństwo wobec Unii Europejskiej. Nie wymienił jej z nazwy, ale był krytyczny wobec UE w przeszłości. Krótka wizyta w Polsce była dla amerykańskiego polityka okazją do naprawienia relacji ze swoimi europejskimi partnerami po napiętym szczycie NATO w maju. Donald Trump powiedział, że USA i Polskę łączą wspólne wartości. Polski eurosceptyczny rząd ma z Trumpem podobne poglądy w kwestiach imigracji, zmian klimatycznych i górnictwa, od dawna twierdzi też, że instytucje w Brukseli powinny oddać część władzy parlamentom narodowym.

   The Telegraph 

   W przemówieniu w Warszawie w czwartek prezydent Donald Trump ostrzegł, że Zachód musi zdecydować czy ma „wolę przetrwania” w obliczu zagrożeń ze strony Korei Północnej i Rosji. W długim wystąpieniu, które przypomniało cierpienia Polaków podczas nazistowskiej okupacji oraz w czasach komunizmu, Trump powiedział, że ten europejski kraj jest mocnym „symbolem wolności”. Podróż Donalda Trumpa do Europy, której stawka jest wysoka, ponieważ czeka go trudny szczyt G20 w Hamburgu i wrogość ze strony tradycyjnych sojuszników USA, rozpoczęła się w czwartek pozytywnym akcentem – przed przyjaznym tłumem i sympatycznymi polskimi gospodarzami.

   The New York Times

   Prezydent Donald Trump w czwartek zasygnalizował swoje ostrzejsze podejście do Rosji - dzień przed spotkaniem twarzą w twarz z prezydentem Władimirem Putinem – ale wciąż odmówił powiedzenia, że to wyłącznie Moskwa jest odpowiedzialna za ingerencję podczas amerykańskich wyborów w 2016 r. Tuż przed dwudniowym szczytem liderów G20 Trump przedstawił przyjaznemu polskiemu tłumowi proste przesłanie: nazwał walkę Zachodu przeciwko „radykalnemu islamskiemu terroryzmowi” sposobem ochrony „naszej cywilizacji i naszego sposobu życia”. Donald Trump przedstawił tę agendę jako tak samo poważne wyzwanie, co wpływowe, silne biurokracje w USA i Europie.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133707
  • O zakończonej już wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa mówią i piszą europejskie, a także światowe media.

   BBC

   Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że zachodnia cywilizacja jest zagrożona w kluczowej przemowie w stolicy Polski, Warszawie. Podając Polskę jako przykład kraju gotowego bronić zachodnich wartości, ostrzegł on przed takimi zagrożeniami, jak „terroryzm i ekstremizm”. (…) Polski konserwatywny rząd podziela negatywne poglądy Trumpa dotyczące imigracji, a także ma takie samo silne poczucie suwerenności. Ściśnięta pomiędzy Niemcy i Rosję Polskę cierpiała całe wieki rozbiorów i okupacji, a pod zimnej wojnie stała się wiernym sojusznikiem Ameryki, gotowym wysłać swoje oddziały do Iraku i Afganistanu w ramach koalicji, której dowodziły Stany Zjednoczone. Poprzez swój wybór, aby przemawiać pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego, które było desperacką operacją ostatecznie powstrzymaną przez nazistów, Trump chciał rozgrzać narodową dumę. Obecny polski rząd nie zgadza się z niektórymi krajami Unii Europejskiej z powodu swojego „nie” dla przyjęcia uchodźców w ramach programu relokacji z 2015 r. Wizyta Trumpa jest postrzegana jako korzystna zarówno dla amerykańskiego prezydenta, jak i polskiego rządu – powiedział Adam Easton, korespondent BBC w Warszawie. Amerykańscy liderzy praktycznie zawsze mają zagwarantowane ciepłe przyjęcie w Polsce, co jest kontrastem dla protestów planowanych na szczycie państw G20 w Hamburgu. Prezydent USA spotka się tam po raz pierwszy z przywódcą Rosji Władimirem Putinem.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133705
  • – To jest pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, który tak dobrze zna historię Polski. Przynajmniej publicznie zwrócił uwagę na zasadnicze fakty z historii Polski – tak o przemówieniu prezydenta Trumpa na placu Krasińskich mówił minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA był pytany o gwarancje bezpieczeństwa dla Polski ze strony USA. W odpowiedzi przytoczył wypowiedź Trumpa o artykule 5 Paktu Północnoatlantyckiego – wspólnym – jak mówił prezydent USA – zobowiązaniu do obrony kolektywnej.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133703
  • Zakończyła się wizyta prezydenta USA w Polsce, ale nie zakończyly się towarzyszące wizycie imprezy. Na błoniach Stadionu Nardowego trwa piknik MON. Antoni Macierewicz odniósł się do przemówienia Donalda Trumpa na placu Krasińskich. - Wiele przemówień słyszałem w życiu, ale takiego przemówienia na cześć cywilizacji zachodniej i chrześcijańskiej oraz Polski jako serca Europy nie słyszałem. Podziw i podziękowania dla Stanów Zjednoczonych i prezydenta Trumpa – zwrócił się do ambasadora USA w Polsce, obecnego na pikniku. – Ten dzień przejdzie do historii Polski – ocenił minister.

   • https://gs24.pl/donald-trump-w-polsce-zdjecia-wizyta-prezydenta-usa-w-warszawie-relacja-na-zywo/rz/c1-12242702/rw/133701

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  POKAŻ TALENT! - zagłosuj w naszej akcji

  POKAŻ TALENT! - zagłosuj w naszej akcji

  KOBIECA TWARZ POMORZA - trwa głosowanie

  KOBIECA TWARZ POMORZA - trwa głosowanie