Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom Studencki nr 3 przekazany do dyspozycji wojewody zachodniopomorskiego. Studenci komentują sytuację

REDAKCJA
Studenci musieli wyprowadzić się też z akademika "Kordecki"
Studenci musieli wyprowadzić się też z akademika "Kordecki" Sebastian Wołosz
Poproszono wszystkich mieszkańców Domu Studenckiego nr 3 o jego opuszczenie i udanie się do stałego miejsca zamieszkania.

Dom Studencki nr 3 przekazany do dyspozycji Wojewody Zachodniopomorskiego

Treść komunikatu:

Prosimy wszystkich mieszkańców Domu Studenckiego nr 3 o jego opuszczenie i udanie się do stałego miejsca zamieszkania.

Osoby, które nie mogą tego zrobić z powodu np. stałej pracy zostaną zakwaterowane w innych akademikach. Jednocześnie informujemy, że zostaną utworzone specjalne depozyty, gdzie będzie można umieścić rzeczy osobiste. Kierownictwo Domu Studenckiego nr 3 wyda wszystkim mieszkańcom kartony do spakowania rzeczy osobistych.

Rzeczy osobiste mieszkańców, którzy wcześniej opuścili akademik zostaną spakowane w obecności komisji, podpisane i zaniesione do depozytu. Wśród członków komisji będzie przedstawiciel z ramienia Parlamentu Samorządu Studentów ZUT.

Studenci, którzy opuszczą akademik będą zwolnieni z opłat. Dziękujemy wszystkim studentom za przyjęcie tej decyzji ze zrozumieniem.

Koronawirus w Szczecinie. Studenci musieli wyprowadzić się z...

Wiadomość od studentki mieszkającej w DS 3 (zachowana oryginalna pisownia):

Właśnie zakończyła się moja wyprowadzka z akademika. Zakończyła się awaryjnym wyprowadzeniem na drugi koniec kraju. Cała sytuacja może zostać bardzo precyzyjnie podsumowana jednym słowem: chaos.

Mieszkam w DS3. Pomijając drogę komunikacji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (Facebook? Serio?) to cała ewakuacja była jednym wielkim chaosem informacyjnym i narażaniem studentów i ich rodziców na zarażenie się wirusem.

W czwartek rektor wydał zarządzenie, w którym sugerował, aby na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych na wydziałach pojechać do domu. Wiele osób pojechało, ja na szczęście nie. Oczywiście nikt nie zabierał całego dorobku.

W piątek, na minutę przed zamknięciem biura administracji DS3 otrzymuję telefon, że mam się wyprowadzić najpóźniej do wtorku. Decyzji o zwolnieniu akademika nie będę komentować - sytuacja jest nadzwyczajna, dlatego każdy musi się trochę ugiąć - zatem transport organizuję na niedzielę i zaczynam się pakować. Warto zauważyć, że studenci mogli składać wnioski o przekwaterowanie do innych DS, jednak biuro administracji zostało zamknięte o 15 zatem cóż... do poniedziałku!

W sobotę ok. 17:30 na FACEBOOKU widzę pilny komunikat, że DS3 został przekazany do dyspozycji wojewodzie. No ok, idę dowiedzieć się czegoś więcej. Administracja jeszcze pracuje, Pani administratorka poproszona o podanie źródła tej decyzji odmawia odpowiedzi (w takich sytuacjach zawsze proszę o źródło, bo administratorzy mają tendencję do koloryzowania faktów, aby np. szybciej osiągnąć cel, czyli opróżnienie akademika). Mam problem, bo nie wiem co zrobić z transportem - czy ogłoszenie jest prawdziwe i przekładać? Przewóz będzie mnie kosztował więcej niż miesięczna opłata za akademik. Niestety, ale administratorka DS3 odmawia jakiejkolwiek informacji i zasłania się przełożonymi.
Przekładam transport, biorę pudła (tu duży plus, że do DS3 zostały dowiezione pudła do przeprowadzek).
Osobom, które dostały tę informację telefonicznie o 18-ej a zdążyły wyjechać, bardzo współczuję - ich rzeczami zaopiekują się Panie sprzątające.
W międzyczasie dowiaduję się, że moja sąsiadka, która złożyła wniosek o przekwaterowanie (bo pracuje) dostała przydział do pokoju wieloosobowego. W czasie pandemii koronawirusa. No gratuluję rozsądku administracji.

Odnoście zachowania przepisów bezpieczeństwa - zupełny brak takiej możliwości. Do akademika wchodzą wszyscy, karty mieszkańca przestają się liczyć. Drzwi cały czas otwarte. Nikt wchodzący nie korzysta ze środków dezynfekcyjnych. Stoi duża grupa studentów i ich rodziców.

Ostatnią ciekawostką są godziny pracy administracji. Otóż ok. 19-ej już nikogo nie było. Ewakuacji nie nadzorował nikt.

ZOBACZ TEŻ:

Sklepy wprowadzają specjalne zasady obsługi klientów.Zdjęcia otrzymaliśmy od internautów.

Sklepy wprowadzają specjalne zasady obsługi klientów. Ograni...

Koronawirus. Aktualizowany raport. Informacje z Polski i świata

Koronawirus w Szczecinie. Zamknięte lokale na Podzamczu

Restauracje oraz inne lokale na Podzamczu w Szczecinie zamkn...

ZOBACZ TEŻ:

Usługodawcy ze Szczecina nie zawieszają swoich działalności, ale wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O zmianach informują za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zobacz więcej na kolejnych slajdach!

Koronawirus w Szczecinie. Kolejne zamknięte kluby, dodatkowe...

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Prezydent Andrzej Duda odwiedził polsko-niemieckie przejście graniczne w Kołbaskowie

Prezydent Andrzej Duda odwiedził polsko-niemieckie przejście...


🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację GS24.pl i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński