MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dołącz do rodzinnego rajdu wokół Świdwia

Celina Wojda
Celina Wojda
Klub "Gryfus"
Już w tę sobotę rusza wielki Rodzinny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie. To doskonała impreza dla całej rodziny!

Uczestnicy wycieczki spotkają się w sobotę o godz. 10.00 na parkingu nieopodal wejścia na kąpielisko Głębokie. Do przejechania będą mieli około 30 kilometrów (15 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 15km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie).

- Ogromnie zależy nam na uczestnictwie dzieci w tym rajdzie stąd tempo przejazdu będzie bardzo wolne (prędkość na poziomie 5 – 10 km/h) i co 5 kilometrów będziemy robić przerwy, aby najmłodsi uczestnicy wyprawy dali radę pokonać cały dystans - podkreśla Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego „Gryfus”, organizator.

Na uczestników wyprawy czeka nie tylko wspaniała zabawa ale także m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci.

- Kamizelki dla dzieci otrzymaliśmy także z Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Powiatu Polickiego. Kamizelki dla dorosłych przekazał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Dodatkowo DGS Poland ufundował odblaski dla dzieci a Berlin Döner Kebap przekazał dla uczestników 200 bidonów. Przy tej okazji gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkich instytucjom i sponsorom bez których o wiele trudniej byłoby nam zorganizować ten event - dodaje Malinowski.

Rajd jest imprezą bezpłatną. W rowerowej wycieczce mogą wziąć udział zarówno dzieci na swoich własnych rowerach, jak i maluchy, które podróżują jeszcze z rodzicami na krzesełkach.

Partnerem wydarzenia została Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie, która na co dzień opiekuje się rezerwatem „Świdwie”. Pracownicy RDOŚ przygotują dla uczestników prezentację o walorach przyrodniczych rezerwatu.
Rezerwat przyrody Świdwie to unikatowy w skali europejskiej rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Jest usytuowany w sercu polskiej części Puszczy Wkrzańskiej. To piękny, dziki teren. Czasem ptaki można dostrzec wśród zarośli rozlewiska . Można je również obserwować przez lunetę ustawioną na wieży obserwacyjnej. Przez Świdwie przepływa 32-kilometrowa Gunica, mająca swoje źródło w okolicy wioski Łęgi po południe od jeziora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński