MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodatek inflacyjny w Polsce. Biedronka rozdaje pracownikom specjalne nagrody finansowe

Bartłomiej Ciepielewski
Bartłomiej Ciepielewski
Biedronka przyzna pracownikom dodatek w wysokości 1500 złotych brutto
Biedronka przyzna pracownikom dodatek w wysokości 1500 złotych brutto Jakub Steinborn / Polska Press
Związki zawodowe Biedronki wnioskowały ostatnio o przyznanie pracownikom jednorazowego dodatku inflacyjnego w kwocie 4 tys. zł netto. Zamiast tego mają oni otrzymać nagrodę za "zaangażowanie w osiągnięcie zakładanego wyniku" w wysokości 1500 zł brutto. Rosnąca inflacja sprawia, że kolejni pracodawcy rozważają wypłacenie dodatkowych świadczeń.

Nagroda specjalna dla pracowników Biedronki

Biuro prasowe Biedronki poinformowało, że nagroda będzie przysługiwała pracownikom sklepów, biur i centrów dystrybucyjnych, którzy zostali zatrudnieni przed 7 stycznia bieżącego roku i pozostają pracownikami w dniu 30 września 2022 roku. Dodatku nie otrzymają osoby, które od 1 kwietnia do 31 sierpnia bieżącego roku odnotowały absencję dłuższą niż 90 dni. Zarząd sieci oszacował, że łączna wysokość wypłaconych nagród wyniesie około 100 milionów złotych.

Rok 2022 jest kolejnym okresem pełnym wyzwań - społecznych, ekonomicznych i biznesowych. W tym wymagającym czasie solidarność, poczucie wspólnego celu i wzajemne wsparcie wydają się kluczowe, abyśmy z sukcesem podejmowali kolejne rynkowe wyzwania. Takie właśnie poczucie wspólnoty, współpraca i duch zespołu charakteryzują pracowników Biedronki od zawsze. To Wasz wysiłek, elastyczność i zaangażowanie pozwalają nam z sukcesem mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami - przekazał w liście do pracowników sieci dyrektor generalny Luis Araujo.

To druga w tym roku premia przyznana przez Jeronimo Martins Polska. W kwietniu sieć rozdała pracownikom dodatek w wysokości 2800 złotych w ramach Nagrody Specjalnej E.A. Soares dos Santos za ubiegły rok.

Związkowcy chcieli dodatku w wysokości 4 tys. złotych

Kilka dni temu reprezentacja związkowa pracowników Biedronki złożyła do pracodawcy wniosek o wypłacenie jednorazowego dodatku inflacyjnego w wysokości 4 tysięcy złotych netto. Świadczenie miałoby zostać przyznane do 1 października 2022 roku.

Zdaniem związkowców dodatek powinien objąć osoby, które nie są w trakcie wypowiedzenia umowy, a ich wynagrodzenie nie przekracza progu 12 tysięcy złotych brutto.

Podwyżki płac od 1 stycznia 2022 r. ze średnim wzrostem stawki o 7% obiektywnie oceniając nie są wystarczającą „rekompensatą” na pokrycie kosztów utrzymania gospodarstwa domowego - pisali związkowcy.

Dodatki inflacyjne dla pracowników

W związku z rosnącą inflacją, coraz więcej pracowników domaga się podwyżek lub wypłaty jednorazowych świadczeń rekompensujących wysokie ceny. We wtorek poznańscy radni podjęli decyzję o wypłacie dodatku inflacyjnego osobom zatrudnionym w MPK i ZTM.

Świadczenie ma wynieść około 600 złotych, lecz termin jego przyznania nie jest jeszcze znany. Łącznie na dodatek inflacyjny samorządowcy z Poznania przeznaczą 1,8 mln złotych.

Dodatki do wynagrodzenia otrzymali również urzędnicy. W sierpniu mówiło się o 500-złotowej podwyżce przyznanej przez rząd dla pracowników urzędów wojewódzkich, a także podległych im struktur. Jeszcze wyższe dodatki, w wysokości 1000 złotych, dostaną pracownicy UM w Gdańsku. Świadczenie będzie wypłacone we wrześniu i październiku bieżącego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dodatek inflacyjny w Polsce. Biedronka rozdaje pracownikom specjalne nagrody finansowe - Strefa Biznesu

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński