Dobra wiadomość: Pogoń wygrała w Głogowie. Zła wiadomość: kolejne kontuzje

Patryk Walczak rozegrał bardzo udany mecz w Głogowie.
Patryk Walczak rozegrał bardzo udany mecz w Głogowie. Sebastian Wołosz/archiwum
Gaz-System Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów 27:24. Niestety, kontuzji doznali Bartosz Konitz i Wojciech Jedziniak.

Chrobry Głogów - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:27 (12:14)
Pogoń:Szczecina - Walczak 7, Bruna 7, Krupa 5, Gierak 4, Konitz 2, Gmerek 1, Jedziniak 1, Krysiak.

Był to mecz ostatniej tegorocznej kolejki Superligi. Pogoń bardzo udanie zakończyła świetną jesień. Szczeciński zespół co najmniej do lutego pozostanie na 4. miejscu w tabeli.

Szczypiorniści Pogoni doskonale zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania. Pojechali bez czterech kontuzjowanych zawodników, ale nie po najniższy wymiar kary, jak ostatnio w starciach z Orlen Wisłą Płock i Vive Tauronem Kielce. Gdyby przegrali, to Chrobry zbliżyłby się do nich na dwa punkty. Dzięki tej wygranej Pogoń wyprzedziła Stal Mielec i nad szóstym w tabeli MMTS Kwidzyn ma bezpieczne pięć punktów przewagi.

Do składu wrócił Paweł Krupa, a już w środę z Nafciarzami zagrał Patryk Walczak. Obaj mieli spory udział w wygranej w Głogowie. Zdobyli łącznie blisko połowę bramek dla swojego zespołu.

Pogoń w 9. minucie przegrywała 6:5 i to był moment przełomowy w tym spotkaniu. Od tej pory gospodarze przez 13 minut nie zdołali zdobyć bramki, a szczecinianie wyszli na prowadzenie różnicą pięciu bramek. Pod koniec pierwszej połowy grali jednak w podwójnym osłabieniu i Chrobry zniwelował stratę do dwóch trafień.

W 15. minucie boisko z urazem pleców opuścił Bartosz Konitz. "Oranje" wrócił do gry w 45. minucie, ale pomagał jedynie w obronie. Nie ma jeszcze diagnozy, czy jego uraz jest poważny.

W drugiej połowie Łukasz Gierak wpadł na Wojciecha Jedziniaka i ten drugi zszedł z parkietu z kontuzją stopy. Mimo tych problemów Pogoń dowiozła wygraną do końca.

Superligę czeka teraz przerwa aż do 7 lutego. W styczniu w Katarze odbędą się mistrzostwa świata. Na liście rezerwowej polskiej kadry na ten turniej jest Patryk Walczak. Obrotowy Pogoni w Głogowie rozegrał bardzo dobry mecz. Przez 60 minut pracował w ataku i w obronie. Zdobył 7 bramek, a sędziowie podyktowali trzy rzuty karne za faule na nim.