Dobici w 90 minucie

wm, 5 czerwca 2006 r.
Do utrzymania Floty potrzebne były cztery warunki. Dwa z nich zostały spełnione na innych boiskach. Zawalony został jednak ten czwarty - jedyny zależny od samej Floty. Świnoujścianie nie wygrali z Unią Janikowo i spadli do IV ligi.

Flota - Unia Janikowo 1:2 (0:1)

Bramki: Wawreńczuk (54) - Gnegne (36), Przysiuda (90)

Flota: Prusak, Klęczar, Miązek, Broniecki (54, Ratajczak), Bochen, Pietruszka, Niewiada, Noga, Wawreńczuk, Mikuła, Łapiński (86, Feliński).
Widzów: 400

Szansa na zwycięstwo była. Po pierwszej wyrównanej, lecz przegranej, połowie w drugiej Flota przycisnęła, wyrównała i była bliska strzelenia bramki. Najbliższy zdobycia gola dającego Flocie prowadzenie był w 84 minucie Ratajczak. Jednak piłka po jego celnym strzale głową odbiła się od biodra świetnie i szczęśliwie broniącego Marcina Ciesielskiego.

Dająca gościom prowadzenie bramka Asmane’ a Gnegne i wyrównująca Grzegorza Wawreńczuka, padły w podobnych okolicznościach, do tej samej bramki, bliskimi strzałami z lewej strony. Kiedy jednak wydawało się, że Flota co najmniej zremisuje, w 90 minucie (potem grano jeszcze 5 minut) kontra gości przyniosła im zwycięskiego gola po strzale głową Waldemara Przysiudy.

Awans do II ligi wywalczył Łagrom Kania Gostyń. Jest to piąty z rzędu awans beniaminka z tej grupy III ligi. Może więc, aby awansować trzeba najpierw spaść? W barażach o II ligę wystąpi Unia Janikowo. Do IV ligi spadają Flota Świnoujście, Obra Kościan i w razie przegrania baraży przez Unię - Chemik Bydgoszcz.

Wyniki 30 kolejki: Chemik - Amica II 1:2, Police - Tur 2:3, Kania - Lech II 3:0, Kaszubia - TKP 1:2, Zdrój - Kotwica 1:2, Mieszko - Obra 2:2, Flota - Unia 1:2, Warta - Cartusia 2:0.