Dni Stargardu rozpoczęte. Na początek zawody sportowe

Jako pierwsi na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie rywalizowali młodzi rolkarze.
Jako pierwsi na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie rywalizowali młodzi rolkarze. Grzegorz Drążek
Na dwa weekendy podzielone zostały Dni Stargardu 2017. Na ulicy Szczecińskiej odbywają się imprezy sportowe.

Na dzisiaj w ramach Dni Stargardu zaplanowane zostały zawody sportowe. Większość odbywa się na ulicy Szczecińskiej, która do północy została zamknięta dla ruchu samochodowego. Po wieczornym biegu będzie pokaz fajerwerków.

Na początek odbyły się wyścigi rolkarskie dla dzieci. Start i meta były przy pływalni. W południe odbył się bieg przedszkolaków.
Później był festyn zapaśniczy i turniej koszykówki. O godzinie 13 wystartował bieg uliczny dzieci i młodzieży. O godz. 13.30 rozpoczęły się pokazy karate, a o 14.30 rodzinny bieg charytatywny dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Obok pływalni zorganizowano zawody w siołwoaniu na rękę i wyciskaniu sztangi leżąc. O godzinie 16.15 na ulicy Szczecińskiej wystartuje wyścig we wrotkarstwie szybkim. O godz. 18 odbędzie się parada motocykli. O 19.20 marsz nordic walking.

Główny punkt sportowego dnia święta Stargardu zaplanowano na godzinę 21. To wtedy rozpocznie się jedenasty międzynarodowy bieg uliczny o błękitną wstęgę na dystansie 10 kilometrów. Po nim, około godziny 23.15-23.30, będzie pokaz fajerwerków.