MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dni olimpijczyka w powiecie stargardzkim. Olimpijczycy w Starej Dąbrowie

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Powiatowe Dni Olimpijczyka w Starej Dąbrowie
Powiatowe Dni Olimpijczyka w Starej Dąbrowie Grzegorz Drążek
W Szkole Podstawowej w Starej Dąbrowie odbyły się Powiatowe Dni Olimpijczyka w powiecie stargardzkim. Gośćmi specjalnymi byli olimpijczycy.

To była szósta edycja Powiatowych Dni Olimpijczyka w powiecie stargardzkim. Po raz drugi odbyły się w Starej Dąbrowie. Wzięli w nich udziałuczniowie ze szkół w powiecie stargardzkim.

Olimpijczycy byli gośćmi specjalnymi piątkowego wydarzenia w Starej Dąbrowie. Do tej podstargardzkiej miejscowości przyjechała Renata Chylewska, czterokrotna paraolimpijka i sześciokrotna medalistka (rzut oszczepem, pchnięcie kulą). Byli także kolarze Rajmund Zieliński (Tokio 1964 i Meksyk 1968) i Wojciech Matusiak (Meksyk 1968 i Montreal 1976). Przybył także pięściarz Krzysztof Pierwieniecki (Monachium 1972). W Starej Dąbrowie byli również żeglarze Janusz Olszewski i Ryszard Chybiński (Tallin 1984).

Podczas Powiatowych Dni Olimpijczyka rozgrywany jest turniej piłkarski i odbywa się bieg uliczny. To też okazja do uhonorowania młodych, utalentowanych sportowców z regionu. Kółko olimpijskie odebrał Konrad Majdziński, lekkoatleta z gminy Stara Dąbrowa, który trenuje bieganie w WMLKS Pomorze Stargard. Konrad zapalił dzisiaj znicz.

Flagę Polskiego Związku Olimpijskiego na maszt wciągnął natomiast Jakub Gierżatowicz, wyróżniający się piłkarz Dąbrovii Stara Dąbrowa.

Patronami zawodów sportowych są olimpijczycy Dariusz Adamczuk i Stanisław Wagner. Kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej w Starej Dąbrowie nosi imię pana Stanisława.

Podczas Powiatowych Dni Olimpijczyka uhonorowano Bolesława Suchodolskiego, za działalność piłkarską. Pan Bolesław tworzył klub GKS Dąbrovia Stara Dąbrowa, który w tym roku obchodzi trzydziestolecie istnienia.
Na dzisiejszych uroczystościach były też pokazy. Swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zapaśnicy Ludowego Klubu Sportowego Feniks Pesta Stargard.

Grupa ze szkoły w Chociwlu przedstawiła taniec z flagami. Osoby z kółka teatralnego w szkole w Starej Dąbrowie zaprezentowały przedstawienie, tematycznie nawiązujące do dzisiejszego wydarzenia. Były także pokazy gimnastyki artystycznej w wykonaniu grup Akro Dance i Junior Dance z Ośrodka Kultury i Sportu w Maszewie. Osobną prezentację miała Oliwia Natywa z Akro Dance. Widzowie wszystkie pokazy nagrodzili brawami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński