Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 2:3. Krok do złota! ZDJĘCIA

Po trzech meczach finału Tauron Ligi Grupa Azoty Chemik Police prowadzi 2-1 z Developres SkyRes Rzeszów. W ostatnim spotkaniu policzanki zdobyły Rzeszów, oczywiście po pełnej emocji pięciosetowej wojnie.

Developres i Chemik już po raz trzeci potrzebowały tie-breaka do rozstrzygnięcia tego, kto jest lepszy. Piętnaście rozegranych setów robi wrażenie, ale też pewnie powoli daje się we znaki siatkarkom obu stron. Trudno jest utrzymać koncentrację na takim poziomie zaangażowania fizycznego, sportowego i psychicznego. A przecież do rozegrania mogą być jeszcze dwa pojedynki. Być może dlatego trzeci meczu finału Tauron Ligi był bardzo nierówny.

W pierwszym secie Chemik grał mocno, jakby jeszcze rozpędzony po wygranej w Policach. Developres nie znajdował już tak często rozwiązania, jak to było w pierwszym meczu w Rzeszowie. Pierwszą partię Chemik wygrał, ale w drugiej już spuścił z tonu. Kapitalne zawody rozgrywała Jovana Brakocevic-Canzian, jednak w setach było 1:1.

W trzeciej partii Chemik grał jak natchniony, by w kolejnej zupełnie zamienić się rolami z przeciwniczkami. Bardzo dobry mecz rozgrywała Agnieszka Kąkolewska, która zdobyła 15 punktów, kilka razy świetnie blokując rywalki. To samo można powiedzieć również o Martynie Łukasik czy Oldze Strantzali.

Jeżeli chodzi o Brakocevic można było mieć obawę, czy Serbka wytrzyma fizycznie to spotkanie, bowiem piłki bardzo często wędrowały do niej. Na szczęście tak się stało. A piąty set był już popisem Brakocevic-Canzian, która całkowicie słusznie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Po drugiej stronie błyszczała Kiera Van Ryk, Kanadyjka zapisała na koncie 23 zdobyte punkty.

Mecz numer cztery odbędzie się we wtorek w Policach. Początek o godz. 20.30. W przypadku wygranej Chemik obroni tytuł i zdobędzie mistrzostwo Polski sezonu 2020/21. W przypadku zwycięstwa przyjezdnych, piąty mecz odbędzie się ponownie w Rzeszowie.

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (21:25, 25:21, 17:25, 25:17, 13:15)
Chemik: Brakocević-Canzian (18), Kąkolewska (15), Strantzali (13), Łukasik (12), Jack (9), Kowalewska (3), Maj-Erwardt (l.) oraz Grajber (2), Baijens (1), Mędrzyk, Bałdyga.