Developres ograł Chemika Police w meczu na szczycie

Siatkarki Chemika przegrały w tie-breaku 2:3 z Developresem. Po raz pierwszy w tym sezonie w lidze rozgrywały piątego seta. Tauron Liga
Grupa Azoty Chemik Police przegrał w meczu na szczycie Tauron Ligi 2:3 z Developres Bella Dolina Rzeszów. Mimo wyjazdowej porażki, mistrzynie Polski nadal są liderkami tabeli.

Na to starcie czekali wszyscy kibice damskiej siatkówki. Dwa wybornie spisujące się w tym sezonie zespoły, czyli Developres Rzeszów i Chemik Police, spotkały się w piątkowy wieczór. Mistrzynie Polski do Rzeszowa pojechały w pełnym składzie, ale nie można powiedzieć, by były faworytkami. Developres pokonał Chemika już w Superpucharze Polski, także w tie-braku. Teraz zrobił to po raz drugi w bieżącym sezonie.

Mecz lepiej zaczęły jednak policzanki. Wygrały pierwszego seta do 19. Rywalki w kolejnej partii się odgryzły, scenariusz z dwóch pierwszych setów, powtórzył się w trzecim i czwartym. Doszło więc do bardzo dramatycznego tie-breaka. Piąty set był pokazem umiejętności z obu stron, ale górą z niego wyszły gospodynie piątkowego meczu. Najważniejszą akcję atakiem z krótkiej skończyła Magdalena Jurczyk MVP uznano Aleksandrę Szczygłowską (58 procent przyjęcia). Libero gospodyń podbiła masę trudnych piłek, była bardzo aktywna w obronie.

We wtorek Chemik wyruszy do Serbii na drugi mecz grupowy Ligi Mistrzyń.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (19:25, 25:22, 23:25, 25:21, 16:14)
Chemik: Brakocevic-Canzian (25), Kąkolewska (20), Łukasik (20), Wasilewska (9), Milenkovic (8), Kowalewska (3), Stenzel (libero) oraz Pol, Czyrniańska, Rios.

Trybuny na meczu Grupy Azoty Chemik Police z mistrzem Węgier...