Derbowa wygrana Błękitnych Stargard. Złoty gol testowanego

(sz)
Błękitni Stargard poradzili sobie z Kotwicą bez Wojciecha Fadeckiego.
Błękitni Stargard poradzili sobie z Kotwicą bez Wojciecha Fadeckiego. Andrzej Szkocki
Piłkarze Błękitnych Stargard rozpoczęli rok od zwycięstwa 1:0 w sparingu z Kotwicą Kołobrzeg.

Jedynego gola zdobył Maksym Kowal. Kanadyjczyk zameldował się na testach pod okiem Krzysztofa Kapuścińskiego. W 75. minucie dopełnił formalności z bliska po płaskim podaniu z lewego skrzydła. Szukał gry, umiejętnie pokazywał się partnerom, ale nie zachwycił z piłką przy nodze.

Trener Kapuściński nie podjął jeszcze decyzji, czy napastnik pozostanie w Stargardzie. Na pewno zapalił zielone światło bramkarzowi Przemysławowi Wróblowi i obrońcy Arkadiuszowi Jasitczakowi.

Pojedynek drugiej i trzeciej siły regionu był zacięty, a skromny wynik nieco zamazuje jego obraz. Drużyny miały wiele sytuacji podbramkowych. Przewaga Błękitnych zarysowała się w 60. minucie i gol Kowala był jej udokumentowaniem.

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)