Degrengolada trwa. Piłkarze Odry "za darmo" ograli Pogoń 2:0

(mc)
Piotr Dziuba (w środku) i jego koledzy przez 90 minut nie byli w stanie strzelić Odrze gola. Fot. Archiwum
Kolejna, już trzecia z rzędu porażka Pogoni Szczecin w I lidze. Tym razem portowcy nie sprostali w Wodzisławiu Odrze i przegrali 0:2.

Zanim Odra wyszła na boisko minęło dobre kilka minut. Po chwili było już wiadomo dlaczego. Zawodnicy z Wodzisławia na murawę wkroczyli w koszulkach "Gramy za darmo - tylko dla kibiców".

No i zagrali najlepiej jak potrafią, ogrywając Pogoń, która do Wodzisławia przyjechała z trzecim trenerem w rundzie jesiennej. Artur Płatek nie zdołał jednak obudzić portowców w kilka dni. Zaczęli oni jednak dobrze. Strzał Piotra Petasza zwiastował dobre spotkanie dla gości. Niestety, w 15. minucie Daniel Tanżyna dał prowadzenie gospodarzom. Później na bramkę rywali Pogoni strzelał m. in. Bartosz Ława, znowu Petasz, ale bez powodzenia.

W drugiej połowie Pogoń biła głową w mur. Mimo tego, że na murawę trener Płatek wprowadził Moskalewicza, Pietruszkę, czy Bojarskiego, gola zdobyli gospodarze, a konkretnie po jednej z kontr Robert Kłos.

Odra Wodzisław Śląski 2-0 Pogoń Szczecin
Bramki: Tanżyna (15), Robert Kłos (72).
Odra: Buchalik - Chrabąszcz, Radler, Tanżyna, Szałek - Kłos, Markowski (90 Bańczyk), Szalamberidze (61 Sobik), Kokoszka - Rybski, Chmiest (52 Odunka).
Pogoń: Janukiewicz - Mysiak (46 Moskalewicz), Nowak (43 Pietruszka), Hrymowicz, Matuszczyk - Rydzak, Dymkowski, Mandrysz, Ława, Petasz - Dziuba (65 Bojarski).