Jan Urban: W końcówce Zagłębie nas przycisnęło

KM
Jan Urban uważa, że jego drużyna nie zagrała najlepiej
Jan Urban uważa, że jego drużyna nie zagrała najlepiej Waldemar Wylegalski
- W końcówce Zagłębie trochę nas przycisnęło i całe szczęście, że rywale nie wykorzystali swoich sytuacji. Nie ukrywam, że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu - mówi po meczu 1/4 finału Pucharu Polski, trener Lecha Poznań, Jan Urban.

PIOTR STOKOWIEC
Gratuluję Lechowi awansu do półfinału. Mecz był bardzo wyrównany, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Dzisiejszy mecz nie jest dla mnie porażką, a wręcz napawa mnie optymizmem. Moja drużyna wybrała drogę trudną i na porażki trzeba być przygotowanym. Dobra gra młodych piłkarzy pokazuje, że idziemy w odpowiednią stronę. Dziś pokazaliśmy się bardzo dobrze na tle mistrza Polski. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonujemy i pomimo tego że dziś nie było w naszej grze zbyt wiele jakości, to jesteśmy na pewnym etapie drogi. Myślę, że dobra dyspozycja nowych zawodników i tych, którzy mniej grali dotychczas pokazuje, że cały czas zmierzamy w dobrym kierunku. Druga połowa mogła podobać się kibicom i różnie mogło być, gdybyśmy strzelili bramkę.

JAN URBAN
W pierwszej połowie nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych. Doświadczenie podpowiadało mi jednak, że drużyna, która w pierwszym meczu przegrała 0:1 na rewanż przyjeżdża bez obciążenia psychicznego, że coś może nie wyjść. W końcówce Zagłębie trochę nas przycisnęło i całe szczęście, że rywale nie wykorzystali swoich sytuacji. Nie ukrywam, że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale wiemy, że Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Dzisiaj możemy odhaczyć jedne rozgrywki i powiedzieć, że Lech gra dalej o finał na Stadionie Narodowym w Warszawie.